GLADKY MESELESİNDEN TAŞANLAR

Denizlispor’un bu sezonki kaderini bir Lozova doğumlu bir oyuncu değiştirebilir mi? Ukrayna her zaman ilgimi çekmiştir. Lise dönemlerinde 2-3 arkadaşımla savaşın içindeki Ukrayna’da üniversite okuma hayalleri kurmuştuk ama olmamıştı.  Ancak bugün Denizlispor taraftarının şampiyonluk hayallerini bir Ukraynalı gerçekleştirebilir. 

***

Tam adı Olexandr Mykolayovych Gladky.  1987 sonbaharında Ukrayna’nın hotelleriyle meşhur Lozova’da dünyaya gelen Gladky, bu günlerde yine Denizlispor’un gündemine geldi.  Geçtiğimiz sezon devre arasında Denizli’nin futbol alimleri Gladky’e onay vermediği için kazançlı çıkmışlardı.

***

Bu sezonda aynı senaryo oynanıyor. Her zaman söylediğim bir kelime var. ‘Transfer yapmak organ nakline benzer. Eğer doku uyuşmazlığı olursa sonucu çok kötü olur…’ Benden söylemesi…

***

Osman Özköylü geçtiğimiz haftalarda ‘net sorunlu takımız’ dediğinde çok büyük tepkiler gelmişti. Belki takım olarak sorunlu olabiliriz, eksikte olabiliriz ama biz ‘net sorunlu bir camiayız…’ Hiç kimse bunu inkar edecek durumda değil diye düşünüyorum.

***

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları yılda 20 bine yakın mezun veriyor. Sadece yüzde 10’luk kısım devlet dairelerinde ve kurumlarında çalışma şansı buluyor. Geride kalan yüzdelik dilim içinde Spor Yöneticiliği anlamında çok başarılı gençler olduğunu düşünüyorum. Bu ülkenin gençlerine spor kulüplerinde yer açılması zaruridir. İnşaatçılara, tekstilcilere, fabrikatörlere değil, bu ülkenin spor konusunda zihni açık gençlere ihtiyacı var.  Biz böyle iyiyiz diyorsanız ne ülkede futbol, ne de Denizlispor kalacak.

***

Geçtiğimiz sezon Atatürk Stadyumu önünde ’66 yaşındayım, bu takım düşmez’ diyen amcam 67 yaşında girdi. Bu sezon inşallah tezahüratı değişir.

Kendisine ve  Gladky’e kucak dolusu selamlarımı gönderiyorum…

Saygılarımla…

YORUM EKLE