GÖKKUŞAĞI

Gökkuşağı, güneş ışınlarının yağmur damlalarında veya sis bulutlarında yansıması ve kırılmasıyla meydana gelen ve ışık tayfı renklerinin bir yay şeklinde göründüğü meteorolojik bir olaydır. Gökkuşağında görülen yedi renk; kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi çivit mavisi, menekşedir. Çocukluğumuzda resim ödevi verdiler mi önce gökkuşağı çizerdik. Eminim birçok çocukta öyle yapıyordur… Peki diyeceksiniz ki nerden çıktı bu gökkuşağı mevzusu?

Bursa'nın Gemlik ilçesinde belediyenin bir trafo üzerine çizdiği çocuk resimlerinde kullanılan gökkuşağı, Ülkü Ocakları'nın hedefi oldu. Trafoya çizilen resmi sprey boyayla kapatmaya çalışan Ülkü Ocakları üyeleri, 'LGBTİ'yi temsil ediyor' dedi.

Konuya dair Gemlik Ülkü Ocağı'ndan yapılan açıklamada, ''Eğer yapılmak istenen bir gökkuşağı ise bu sapkın hareketi temsil eden renkleri kullanmamaları konusunda hassasiyet göstermelerinin daha uygun olacağı kanaatindeyiz'' denildi.

Öte yandan yapılan açıklamada, 'Türk milletinin milli ve manevi değerlerini zedeleyerek toplumun en küçük ve en önemli parçası olan aile kavramı yok edilmek isteniyor' denilirken kurum, sosyal medya adreslerinden paylaştıkları fotoğrafları bir süre sonra sildi.

Güzel olan, anlamlı olan hiçbir şeye saygımız kalmadı mı bizim? Peki sorarım bunları çizenlere yağmurdan sonra çıkan gökkuşağını nasıl saklayacaksınız? Onun için de bir çözümünüz var mı? Gökkuşağını mı taşlayacaksınız? Bazen bazı olaylar karşısında başkası adına utanıyorum. İşte tam da burada olduğu gibi…

Cehalet arkadaşlar, bir ülkenin başına gelebilecek en kötü şeydir…

YORUM EKLE

banner247

banner246