GÖZ GÖRMEYİNCE GÖNÜL KATLANIR MI?

Kış mevsimi ve enflasyonun da etkisiyle seralarda yetiştirilen biber ve patlıcan gibi ürünlerin fiyatları bazı yerlerde astronomik şekilde yükseldi. Yüksek fiyatlar nedeniyle sosyal medyadan da eleştirilen marketler biber ve patlıcan gibi ürünleri bir süreliğine satmama kararı aldı. TPF Başkanı Mustafa Altunbilek de "Alım gücü düşük olan bölgelerdeki marketlerimizde bu ürünler olmayacak." açıklamasını yaptı. Peki ne değişecek? Çözümü bu mu olacak? Yani düşük gelirli aileler patlıcandan biberden mahrum mu kalacak?

Pazara gidiyoruz, Pazar çantası dolmuyor. Sadece marketlerde değil pazarlarda da durum aynı… Fiyatlar almış başını gidiyor. Kimse de bu yükselişe dur demiyor. Yapılan çağrılarda yetersiz kalıyor. Vatandaş dertli. Pazara mı para yetiştirsin, yoksa kirayı mı ödesin, elektriği suyu mu?

Hatırılar mısınız bilmem ADANA’da simit satıcılığı yapan 36 yaşındaki Şahin Yıldız, velayeti boşandığı eşinde bulunan 2 kızını parasızlık yüzünden göremediğini söyleyip, intihar etmek istedi. İkna etmek için gelen polise derdini anlatan Şahin Yıldız, "Sen, manavın yanından geçerken, meyveleri canları çekip istemesinler diye montunla yüzlerini kapatıyor musun?" diye sordu. Polis memuru soru karşısında susup kaldı.

Bakın işte böyle böyle yok oluyoruz. Sorunların üstü kapatılınca o sorunlar gitmiyor. Bir yerde bizi bekliyor. Yani demem o ki GÖZ GÖRMEYİNCE GÖNÜL KATLANIR MI?

YORUM EKLE