GÜLNUR OYMAK’IN ENERJİSİ GENÇLERE ÖRNEK OLSUN

Denizli Kadın Platformu Sözcüsü ve TEV Denizli Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Gülnur Oymak, 24 saati dolu dolu yaşıyor. Sözcü Oymak, 31 Mart yerel seçimlerinde aday olan kadınların eğitimine büyük önem veriyor. Kadınların sadece seçen değil, yönetende olması gerektiğini savunan Denizli Kadın Platformu Sözcüsü Oymak, “Kadınlarımızın artık seçen değil, seçilen olmasını istiyoruz. Biz, Ege Kadın Buluşmaları bileşenleri Denizli Kadın Platformu, Denizli Barosu, Türk Eğitim Vakfı Denizli Şubesi işbirliği ile Kadın Muhtar ve Belediye Meclis üyesi adaylarına Sosyal Hizmetler Uzman Solmaz Başkaya tarafından ‘Iletişim’ semineri verildi. Seminer kadın adaylarımız için çok yararlı oldu. 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren bir çok mahallenin muhtarı kadın olacaktır. Mahallelerinde söz sahibi olacaklardır.” dedi.

Gönüllü yaptığı çalışmalarda, ne bir maddi, ne bir makam beklemediğini kesin olarak bildiğimiz Gülnur Oymak’ın çalışmalarında meyvesini alınca mutlu olduğunu hissediyorum... Severek yapılan her işte yorgunluk hissedilmez... Gülnur Oymak hanımefendi de, gönüllü çalıştığı projelerde severek yer aldığı için yorulmuyor...

8 MART, 8 KADIN KONSERİ’NE DAVETLİSİNİZ...

Denizli Barosu avukatları Hasan Ozan Orpak, Ferhan Altun, Can Çapar, Onat Ötnü ve Barış Açıkgöz’ün kurduğu Suça Sürüklenen Çocuklar Rock Müzik Grubu 8 Mart 2019 Cuma günü Route’deki konserin gelirini TEV Denizli Şubesi’ne bağışlanacağı belirtildi.

Denizli Kadın Platformu Sözcüsü ve TEV Denizli Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Gülnur Oymak, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, ‘Suça Sürüklenen Çocuklar Rock Müzik Grubu’nun konseri TEV Denizli Şubesi’nden burs alan öğrencilere bağışlanacaktır. Suça Sürüklenen Çocuklar Rock Müzik Grubu Kadın Solistleri konser verecektir. Konsere TEV Denizli Şubesi, Girişimci Kadınların Desteklemesi Derneği ve Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı destek veriyor” dedi.

Bu konser kaçmak diyoruz...  Ülkemizin aydınlık geleceğinin eğitimden geçtiğini önemseyen Suça Sürüklenen Çocuklar Rock Müzik Grubu üyeleri Hasan Ozan Orpak, Ferhan Altun, Can Çapar, Onat Ötnü, Barış Açıkgöz, kadın solistler Mukaddes Künarlıoğlu, Aydan, Ezgi Keskiner, Ezgi Ötnü, Burcu Aybey, Sude Peduk, Dilara Özen, Ferhan ve Hoca, Simge Sürücüoğlu, Aslı Dönmez ve Hilal Çallı’ya teşekkür ederiz...

PAÜ, İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VEREN 21 ÜNİVERSİTE ARASINDA

Denizli sanayinin gelişmesine destek olacağı yıllardır konuşulan Pamukkale Üniversitesi’nden gelen olumlu haberler, Üniversite- Sanayi Köprüsü’nün kurulduğunun işaretini veriyor.  Pamukkale Üniversitesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’yle imzalanan protokolle “İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Hizmetleri Eğitimi’ verileceği açıklandı. PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ; “Göreve geldiğim tarihten bu yana Pamukkale Üniversitesi Yönetimi olarak bu tür üniversite-kamu, üniversite-sanayi işbirliği protokollerine daima destek vererek, arttırılmasına yönelik çalışmalarda bulunduk. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü ile imzalanan protokol kapsamında eğitim verecek Türkiye genelinde 21 üniversiteden biri olmanın verdiği memnuniyetle başta üniversitem adına geleceğimizin teminatı gençlerimize ve tüm kamu kurumlarımız için hayırlara vesile olmasını dilerim.” Dedi. Protokol kapsamında işyerlerinde işveren veya işveren vekili tarafından yürütülecek İSG Hizmetleri Eğitimleri; PAÜ Sürekli Eğitim Merkezi’nde (PAÜSEM) verileceği kaydedildi.

“PAMUKKALE VE LAODİKYA’NIN GELİRİ DENİZLİ’DE KALMALIDIR” ÇAĞRIMIZIN 1446’INCI GÜNÜDÜR…

Pamukkale ve Laodikya Antik Kenti’nin gelirleri, Denizli’ye kalmıyor... Hierapolis, (Kutsal Şehir) binlerce yıldır, insanlara şifa dağıtıyor… Pamukkale ve Laodikya son yıllarda, Denizlililerin ilgi odağında değil… Artık, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın uygulamalarıyla Denizlililerin “Laodikya ve Pamukkale Sevgi Ateşi” söndü… Geçmişte, Denizlililer gelen konuklarını Pamukkale ve Loadikya’da ağırlar ve fotoğraf çektirerek anılarını ölümsüzleştirirdi… Şimdiler de ise; böyle anılar ölümsüzleşmiyor… Denizlililerin “Pamukkale ve Laodikya’nın Geliri Denizli’de Kalmalıdır” çağrımıza Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, yanıt verene kadar devam edeceğiz…

PAZARTESİ’NİN SÖZÜ:

“Türkiye’nin güvenini amaç edinen, hiçbir başka ulusun aleyhinde olmayan bir barış yolu, her zaman bizim ilkemiz olacaktır.”

Mustafa Kemal ATATÜRK

YORUM EKLE

banner212

banner211