100 OTİZMLİ ÇOCUĞA DESTEK SAĞLANDI

100 OTİZMLİ ÇOCUĞA DESTEK SAĞLANDI

Dentaş Özel Eğitim Uygulama Merkezi Okul Aile Birliği tarafından Otizme farkındalık amacıyla ‘Çay Etkinliği’ düzenlendi. Etkinlikten elde edilen gelirle 100 otizmli çocuğa destek sağlandı. 

Dentaş Özel Eğitim Uygulama Merkezi Okul Aile Birliği, Otizme farkındalık amacıyla ‘Çay Etkinliği’ düzenledi. Etkinliğe; otizmli çocuklar başta olmak üzere; veliler ve davetliler katıldı. Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Okul Aile Birliği Başkanı Derya Yüksel Düzgün; “Özel çocuklarımız için böyle bir etkinlik organize ettik. Geliri ise yine çocuklarımız için harcanacak. 100 otizmli çocuğumuz bu destekten yararlanacak. Bütün herkesi bu konuda duyarlılığa davet ediyorum. Etkinliğimize gönüllü sanatçımız geldi. Çocuklarımız gönüllerince dans edip eğleniyorlar. İkramlarımız ve çekilişlerimiz var. Farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. İnşallah başarılı oluruz” dedi.  
“ÇOCUKLARIMIZ MUTLU, BİZLER DE ÇOK MUTLUYUZ”
Etkinliğe destek veren Özel Çocukları Koruma Derneği Başkanı Dr. Ayten Bahtiyar ise; “Okul Aile Birliği’ne düzenledikleri etkinlik için çok teşekkür ediyorum. Otizm’de tek tedavi eğitimdir. Okulumuz bizim hayalimizdi. Denizli’de 10 senedir bu okul için uğraşılıyordu. Çocuklarımıza uygun bir okul yapıldı. Çocuklarımız mutlu, bizler de çok mutluyuz” diye konuştu. 

 

PINAR ÇANKAYA – ALPER PARLAK 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER