11 milyona 11 bin katkı yaptılar

Türkiye’de başlatılan ‘11 milyon ağaç: Bugün fidan yarın nefes’ seferberliğine Denizli’nin Çal İlçesi’nden büyük katkı geldi. Türkiye’de ilk özel ormancılığın başlatıldığı Çal’da 11 bin fidan toprakla buluşturuldu.

11 milyona 11 bin katkı yaptılar

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın koordinasyonunda başlatılan ‘Geleceğe Nefes’ seferberliği, Denizli’nin Çal İlçesi’nde de hayat buldu. 11 Kasım saat 11.11'de 11 milyon fidan dikimi yapılan kampanya kapsamında Çal’ın değişik mahallelerine halkın da yoğun katılımıyla 11 bin fidan dikimi yapıldı. Çal protokolü ise Belevi Mahallesi yakınında oluşturulan 7 dekarlık alanın ağaçlandırma törenine katıldı. Buraya bin 200 fidan dikildi. Belediye Başkanı Fethi Akcan, Kaymakam Selin Sarı, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Kula, Çal Orman İşletme Müdürü İbrahim Hatipoğlu, protokol üyeleri, öğrenciler ve huzurevi yaşlıları da fidan dikti. İşletme Müdürü Hatipoğlu, “Çal’ın değişik mahallelerine toplam 11 bin fidan dikimi yaptık. 11 milyon fidan seferberliğine Çal İlçemiz 11 bin katkı yaptı. Mutluyuz, gururluyuz” dedi.

“TÜRKİYE’DE İLK ÖZEL ORMANCILIK ÇAL’DA BAŞLADI”

Belediye Başkanı Fethi Akcan ise, “Türkiye’de ilk özel ormancılık 67 yıl önce Çal İlçemizde başladı. Özel ormancılık bilinci ülke geneline buradan yayıldı. Bugün de 11 bin fidanı toprakla buluşturan halkımız ve orman teşkilatımız ile gurur duyduk” diye konuştu. Başkan Akcan ile Kaymakam Sarı birlikte 10 fidanın dikimini yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER