11 YAŞINDA 20 MADALYASI VAR

11 YAŞINDA 20 MADALYASI VAR

Buldan 4 Eylül Fehmi-Mehmet-Şükriye Erensoy Ortaokulu öğrencisi 11 yaşındaki karateci Melisa Çiçeker, bu güne kadar katıldığı turnuvalarda toplam 20 madalya kazandı.

Buldan 4 Eylül Fehmi-Mehmet-Şükriye Erensoy Ortaokulu 1. Sınıf öğrencisi Melisa Çiçeker, değişik illerde katıldığı, il turnuvası, bölge şampiyonası, Türkiye şampiyonası gibi turnuvalarda 10 tanesi birincilik olmak üzere 20 madalya toplayarak; kırılması güç bir rekora imza attı. En son katıldığı 31. İstanbul Boğaziçi Uluslararası Karate Şampiyonası’nda, 26 ülkeden bin 680 sporcu arasında 32 kg kategorisinde 3’üncü Oldu. Küçük Melisa, geçtiğimiz yıl da Antalya’da düzenlenen Türkiye şampiyonasında 5’inci olmuştu. Melisa Çiçeker’in bu başarısı Karate Federasyonu’nun da dikkatini çekti ve önümüzdeki günlerde Gaziantep’te yapılacak Milli takım seçmelerine çağrıldı.

“BELEDİYE OLARAK ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”
Melisa Çiçeker’in antrenörlüğünü yapan Suat Özdemir, Melisa’nın başarılarından dolayı gururlu olduğunu belirterek, “Küçük yaşta bu başarılara imza atan Melisa’nın ileriki yaşlarda Türkiye Karate sporunda çok daha büyük başarılara imza atacaktır. Bundan eminim” dedi. Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay da “Melisa Çiçeker yavrumuzun daha da büyük başarılara imza atması için belediye olarak elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER