11'İNCİ ULUSAL ÇOCUK KOROLARI ŞENLİĞİ'NDE KULAKLARIN PASI SİLİNDİ

11'İNCİ ULUSAL ÇOCUK KOROLARI ŞENLİĞİ'NDE KULAKLARIN PASI SİLİNDİ

Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi tarafından her yıl ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ kapsamında düzenlenen Çocuk Koroları Şenliği’nin bu yıl 11’incisi gerçekleştirildi. Şenliğe; 31 korodan bin 57 çocuk katıldı. Çocuklar yetenekleriyle katılımcıları büyülerken, seslendirdikleri eserler ve çaldıkları müzik aletleriyle kulakların pasını sildi. 

Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi her yıl düzenli olarak ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ kutlamaları kapsamında Çocuk Koroları Şenliği düzenliyor. bu yıl 11’incisi gerçekleştirilen şenlikte; 31 korodan bin 57 çocuk yer aldı. Koroda yer alan çocuklar yetenekleriyle katılımcıları büyülerken, seslendirdikleri eserler ve çaldıkları müzik aletleriyle kulakların pasını sildi. Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Çocuk Koroları Proje Sorumlusu Zeki Güven; “Velilerinde katılımıyla toplamda 2 binden fazla kişiye ev sahipliği yapacağız. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı coşkusunu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize gösterdiği yol doğrultusunda kutlamaya çalışıyoruz. Şenliğe katılan çocuklarımız daha disiplinli ve düzenli olmayı öğrenmekte, saygı ve sevgi duygularını uygulamalı bir şekilde yaşama katmakta, demokrasi eğitimi almakta, birlikte iş yapma becerilerini geliştirmektedir.  Ekip ruhu ile çalışmanın, birbirine değer vermenin önemini birlikte aynı şarkıları aynı duygu ile seslendirmektedir’’ dedi. 
“ÇOCUKLARIMIZIN SANATLA BİR ARAYA GELMELERİNİ İSTİYORUZ”
Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi Okul Müdürü Abdullah Şen ise şunları söyledi: ‘’Sanat, güzel yaşamayı, güzel bakmayı, duyguları iyi idare etmeyi öğretir. Çocuklarımızın sanatın ve müziğin içerisinde bizzat uygulayarak yer alması, hem bireysel gelişimlerini, hem de buna bağlı olarak toplumsal gelişimi ve iletişimi güçlendireceğinden ülkemiz için büyük önem taşımaktadır. 11 yıldır, Denizli’de 23 Nisan Çocuk Koroları Şenliği’ni çocuklarımızın sanatla bir araya gelmeleri, buluşmaları ve paylaşmaları için yapıyoruz. Sanatla, müzikle birlikte hoşgörü ortamı içerisinde, birbirlerini olduğu gibi kabul ederek, alkışlayarak tanımalarını ve birlikte en güzel şekilde yaşamayı öğrenmelerini istiyoruz.’’ 

ŞENLİK 20 NİSAN’DA SONA ERECEK
Birlikte iş yapma keyfini ve şarkı söylemeyi sevdirmek, koro müziği aracılığıyla ulusal müziğe evrensel boyut kazandırmak, koro repertuarına katkıda bulunmak ve okulun tanıtılması amacıyla düzenlenen şenlik 20 Nisan 2018’de sona erecek.

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER