12. DENİZLİ ŞİİR GÜNÜ YAPILDI

12. DENİZLİ ŞİİR GÜNÜ YAPILDI

YAZ-AR-BİR’in düzenlediği 12. Denizli Şiir Günü Türk Ocakları Salonu’nda yapıldı. Her ayın ilk cumartesi günü gerçekleştirilen, “Şiirini al da gel!” çağrısı büyük ilgi görüyor.

Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği (YAZ-AR-BİR)’in düzenlediği 12. Denizli Şiir Günü yapıldı.  Her ayın ilk cumartesi günü gerçekleştirilen, “Şiirini al da gel!” çağrısına cevap veren şairlerin kendi şiirleriyle katıldığı etkinlik yine ilgiyle karşılandı. Denizli Türk Ocakları Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliği şair öğretmen Betül Yatağan sundu.

YAZ-AR-BİR Genel Başkanı Abdülkadir Uslu, zamanın çabuk akıp gittiğini belirterek, “Bir ay daha geçti. Ne mutlu bize ki bu geçen zamanı da değerlendirdik geride ürettiklerimizle bir iz bir ürün bıraktık.” dedi.

Genel Başkan Uslu, Her ayın ilk Cumartesi günü “Denizli Şiir Günleri’ni gerçekleştirdiklerini anlatarak; diğer üç cumartesi günü de atölye çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Uslu, “Bu atölye çalışmalarımız hem daha kaliteli ürünler ortaya koymamız, hem eğitime devam etmemiz hem de daha fazla üretmemize katkı veriyor. Etkinlikler devam ediyor. Etkinliklere üye olmayanlar da katılabiliyor. Amacımız, Denizli’de şiiri sevdirmek yeni şairleri kazandırmaktır.” Dedi.

Açılış konuşması sonrasında şiir ve türkü dinletisi başladı. Türk Halk Müziği sanatçısı Ozan Mehmet Dağal’ın sesiyle ve sazıyla renk kattığı etkinlikte şairler kendi şiirlerini seslendirdiler.

Acıpayam İlçesi’nden Abdullah Aksoy, Sarayköy İlçesi’nden Mehmet Aslan, Çal İlçesi’ne bağlı Bayıralan Mahallesi’nden İsmail Gökçe, Bekilli İlçesi Demirci Mahallesi’nden Mustafa Demirci, Tavas İlçesi’ne bağlı Çağırgan Mahallesi’den Musa Soyuçok, İstanbul’dan Necat Dürümlü, Samsun’dan Nihat Çelik, Tavas İlçesi’nden Ahmet Çölgeçen, Bozkurt İlçesi’nden Reyhan Pervanlar Karaalp, Bekilli İlçesi Kutlubey Mahallesi’nden  Mehmet Dağal, Denizli’den Sadık Dağdeviren, Ülkü Çetinkaya, Özcan Gözen, Kadir Yatağan, Serdar Gedizlioğlu, Ali Tuluk, Hüsamettin Tat ve Mustafa Durul şiirlerini okudular.

Etkinliğe katılanlara belgeleri YAZ-AR-BİR Genel Başkanı Abdülkadir Uslu tarafından verildi.

 

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER