12 polis merkezinde “Güven Masası” hizmete başladı

Polis-vatandaş ilişkilerinde müracaatların yüz yüze görüşülerek alınması ve beklentilerin karşılanması amacıyla Türkiye genelinde uygulamaya konan ‘Güven Masası’ Denizli’de de başladı. Kentte 12 farklı polis merkezinde hizmet verecek uygulama, sabah 09.00 ile 18.00 saatleri arasında vatandaşın hizmetinde olacak.

Emniyet Genel Müdürlüğünün tüm Türkiye’de başlattığı “Güven Masası” uygulaması Denizli’de de başladı.

Polis-vatandaş ilişkilerinin ilk temas noktası olan Polis Merkez Amirliklerinin modern ve her türlü gereksinime cevap verir olması, vatandaşlarla yüz yüze görüşülerek müracaatlarının alınması ve beklentilerinin karşılanması amacıyla başlatılan uygulama, Pamukkale ilçesi Sevindik Polis Merkez Amirliğinde düzenlenen törenle başladı.

Ülke genelinde 700 adet oluşturulan Güven Masaları’ndan, Denizli kent merkezinde Sevindik ve Çınar Polis Merkez Amirlikleri’ne ve Baklan, Bekilli, Buldan, Çal, Çameli Çardak, Çivril, Honaz, Kale, Tavas ilçelerinde olmak üzere toplamda 12 Güven Masası oluşturuldu.

Saat 09.00 ile 18.00 arasında hizmet verecek olan Güven Masaları’nda diksiyonu düzgün kadın polisler görev yapacak.

Masalarda görevli polisler, vatandaşlarla yüz yüze iletişim kurarak müracaatları Polis Merkez Amirliğinin ilgili birimlerine yönlendirecek.

Polis Merkez Amirliğinin görev alanına girmeyen konularda ise mevzuat hükümleri çerçevesinde, müracaatçılara gereken bilgi verilerek ilgili kurumlara yönlendirilecek.

“GÜVENLİK HİZMETİ DAHA ETKİN VE SADE VERİLECEK”

Törende konuşan İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, uygulamadaki amacın güvenlik hizmetini vatandaşlara daha etkin, yalın ve sade verebilmek olduğunu ifade ederek, "Kanunlar halkın daha huzurlu ve güvenli yaşamaları için vardır. Güven Masası da bunun göstergelerinden bir tanesidir. Daha önceki dönemlerde karakol kelimesi kullanılırdı sonrasında bu polis merkezlerine çevrildi. Onun içerisine de yeni, küçük ve hukuki dokunuşlarla ilaveler yapılmakta. Bundan yaklaşık 4 yıl önce özellikle bayan mağdurelere yönelik yapılan çalışmalarımız vardı, bakanlığın koordinesinde yürütülmekteydi. Şimdi de aynı faaliyetlerden bir tanesi olan ‘Güven Masası’ uygulaması. Bu uygulamadaki amaç; güvenlik hizmetini daha etkin, daha yalın ve daha sade hizmet verebilmek. İlimize 12 tane ‘Güven Masası’ oluşturuldu. Bunları yaparken içinde bulunduğumuz şu binada bile, Denizli’de bir uyum, ahenk var” diye konuştu.

(İHA)

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211