12 YILDA 31 BİN AĞAÇ DİKTİ

12 YILDA 31 BİN AĞAÇ DİKTİ

1987 yılında Sümerbank’tan emekli olan 80 yaşındaki Ömer Merç, son 12 yılını ağaç dikimine adadı. Yaklaşık 15 değişik noktada ağaç dikim etkinliği düzenleyen Merç, toplamda yaklaşık 31 bin fıdanı toprakla buluşturdu.

1987 yılında Sümerbank’tan emekli olan ve emekli olduktan sonra Tavas’ın Kızılcabölük Mahallesi’nde yaşayan 80 yaşındaki Ömer Merç, emeklilik yıllarını ağaç dikme etkinlikleriyle renklendiriyor. Denizli’nin 15 değişik noktasında ağaç diktiğini belirten doğasever Merç, toplamda ise yaklaşık 31 bin fidanı toprakla buluşturduğunu belirtti. Hala ağaç dikme işine devam ettiğinin altını çizen Merç, “12 yıldır fidan dikimi ile uğraşıyorum. Önümüzdeki ayın 24’nde fidan dikmeye doktorları götüreceğim. Eğer yağış olursa bu etkinliğimizi 4 Mart’a erteleyeceğim” dedi.

“KIZILCABÖLÜK’TE MÜZE OLUŞTURACAĞIM”
Emeklilik yıllarını renkli bir şekilde değerlendiren Merç, fidanları toprakla buluşturmakla kalmayacak. Kızılcabölük Mahallesi’nde eskiden kullanılan eşyalardan müze oluşturmayı da düşündüğünü belirten Merç, “Müze açayım diye düşünceye girdim. Benim okuduğum okulun bir kısmına; 1-2 sınıf gibi yere müze yapmayı düşünüyorum. Elinde eskiden kullanılan araç-gereçleri toplamaya başladım. Üzerlerine de kim tarafından verildiği ve ne işe yaradığına dair bilgilere de yer veriyorum” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER