15 MELEKTEN GÜLER YÜZLÜ HİZMET

15 MELEKTEN GÜLER YÜZLÜ HİZMET

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2015 yılında Down Sendromlu gençlerin sosyal yaşamda yer almaları amacıyla hizmete açılan Down Kafe, Denizlililerin önemli uğrak yerlerinden biri haline geldi. Kafe’de çalışan 15 melek, görevlerini eksiksiz ve büyük bir aşkla yerine getirirken; yüzlerinden gülümseme eksik olmuyor.

Down Sendromluların sosyal yaşamda daha fazla yer alması ve meslek edinmeleri amacıyla 2015 yılında Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Down Sendromu Derneği tarafından Pamukkale İlçesi Kınıklı Mahallesi’nde hizmete açılan Down Kafe, kısa sürede Denizlililerin önemli uğrak yerlerinden biri haline geldi. Kafe’de çalışan 15 melek, görevlerini büyük bir titizlik ve aşkla yerine getirirken; kafeye gelen müşterileri güler yüzle karşılıyorlar. Down Kafe hakkında bilgiler aktaran Kafe Müdürü Sibelhan Düdükçü; “Kafemiz açıldığı günden bu yana özel gençlerimizin gelişimine büyük katkı sağladı. Kendi başlarına evlerine gidebiliyorlar. Denizlili vatandaşların tepkisi oldukça güzel. Sadece çocuklarımız için gelen müşterilerimiz de var. Burası onlara çok iyi geliyor. Sosyalleşmeleri için önemli bir adım oluyor” dedi.

“ÇALIŞMAYI ÇOK SEVİYORUM”
Down Sendromlu 22 yaşındaki Uğur İşlek Down Kafe’de çalışmaktan duyduğu mutluluğu şu sözlerle dile getirdi: “Kafeye severek geliyorum. Çalışmayı çok seviyorum. Biz gelen müşterilerden sipariş alıyoruz. ‘Hoşgeldiniz’ diyoruz. Onlara menü veriyoruz. Sipariş alıyoruz. Siparişleri çıkartıp onlara servis yapıyoruz. Herkesi kafemize davet ediyoruz.”

 

PINAR ÇANKAYA- MEHMET ÜNLER 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211