“15 TEMMUZ, 21'NCİ YÜZYILDA MİLLETİN ZAFERİDİR”

15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yılı dolayısıyla yazılı açıklama yapan eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Hainliğin sokaklarda kol gezdiği o gece Milletimiz Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile meydanlara inerek, vatanına milletine, geleceğine sahip çıktı. Artık Türkiye'de millet iradesi tankların, mermilerin önüne geçerek, 21’inci yüzyılda ‘milletin zaferi’nin destanı yazılmıştır” dedi.

“15 TEMMUZ, 21'NCİ YÜZYILDA MİLLETİN ZAFERİDİR”

Eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 15 Temmuz darbe girişimin ikinci yıldönümü dolayısıyla yazılı basın açıklamasında bulundu.  15 Temmuz işgal girişiminde öncelikle şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere de acil şifalar dileyen Zeybekci; “Hainliğin sokaklarda kol gezdiği o gece milletimiz Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile meydanlara inerek, vatanına milletine, geleceğine sahip çıktı. Artık Türkiye'de millet iradesi tankların, mermilerin önüne geçerek, 21’inci yüzyılda ‘milletin zaferi’nin destanı yazılmıştır. Artık Türkiye'de değişimin, gelişmenin, önüne set kurmak isteyenler, engel olmak isteyenlere milli bir duruş ile cevap verilerek, iç ve dış güçlere milletin gücü gösterilmişti. Bizler TBMM'de demokrasiye milletimiz adına sahip çıkarken, Ankara'da, İstanbul'da,  vatanımızın birçok yerindeki, kahramanlık destanlarından biri de Denizlimiz’de gerçekleşmiştir. Denizli halkı ilk andan itibaren, meydanlara inmiş ve Kahraman Çardak halkımız da hain darbecilere engel olmuş ve bu destanda ilimizin adını tarihe yazmıştır” dedi.

“15 TEMMUZ DÜNYA DEMOKRASİ TARİHİNE GEÇEN BİR DEMOKRASİ DEVRİMİDİR”

Tarihin yeniden yazılmaya başlandığının altını çizen Zeybekci, “Türkiye Cumhuriyeti Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine geçilmesi için,  yine halka sorularak referandum yapılmıştır. 24 Haziran seçimlerinde de referandumdaki desteğini arttırarak sürdüren milletimiz 15 Temmuz hain darbe girişimine milletin iradesinin ülke yönetimine sahip olması için, muhteşem bir tarih yazarak bir demokrasi cevabı vermiştir. Her türlü ihanete, engellemelere rağmen ülkemizi kalkındırmaya, güçlü Türkiye yolunda çalışmaya devam edeceğiz. Darbeler ile hep gerileyen ülkemizde, 15 Temmuz'u diriliş, birliktelik olarak tarihe yazdıran milletimiz 15 Temmuz'u hiç bir zaman unutmayacak ve unutturmayacaktır. 15 Temmuz dünya demokrasi tarihine geçen bir demokrasi devrimidir. Halkının, ülkesinin, kendinin, devletin ve namusumuz olan Bayrağının geleceğine el koymuştur” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER