“15 TEMMUZ BİR MİLLETİN DİRİLİŞ DESTANIDIR”

AK Parti Grup Başkanvekili, MKYK Üyesi ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yılı dolayısıyla yayımladığı mesajında 15 Temmuz’un bir milletin diriliş destanının olduğunu söyledi.

“15 TEMMUZ BİR MİLLETİN DİRİLİŞ DESTANIDIR”

AK Parti Grup Başkanvekili, MKYK Üyesi ve Denizli Milletvekili Av Cahit ÖZKAN, 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı. 15 Temmuz’u ‘bir milletin diriliş destanı’ olarak nitelendiren Özkan; şunları aktardı: “Bundan tam iki yıl önce 15 Temmuz akşamı millî iradeye karşı yeni bir darbe ihanetini yaşadık. 15 Temmuz akşamı milletimize olan ihaneti kusmak için kırk yıldan beri plan yapan, devletin kurumlarına sinsice sızan, kalleş, hain FETÖ Terör Örgütü’nün darbe teşebbüsü ile karşı karşıya kaldık. FETÖ terör örgütünün darbe teşebbüsü başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı, Hükümetimizi, yüce Meclis’i ve millî iradeyi hedef almıştır. Milletin silahını Cumhurbaşkanlığı’na, Millet Meclisi’ne ve milletimize sıkan eli kanlı Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) gelmiş geçmiş en hain darbe cürmünü işlemiştir. Aziz Milletimiz de, Hakk'a inanan, halka dayanan millî iradeyi canı pahasına korumuş, tarihin en kanlı darbe teşebbüsünü saatler içerisinde püskürtmüştür” diye konuştu.

“MİLLETİMİZ, MEYDANI DARBECİLERE BIRAKMADI”
Darbe girişimini, millet olarak asla unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını belirten Özkan, 15 Temmuz’un ‘Milli Direniş Günü’ olduğunu söyledi. Milletvekili Özkan; “Darbe girişiminin hemen ardından 15 Temmuz’u ‘Şehitler ve Demokrasi Günü’ ilan ederek o günü resmî tatil yaptık. 15 Temmuz’u milletimizin istiklalinin ve istikbalinin, bayrağımızın, ezanlarımızın, demokrasimizin kurtuluş tarihini, şehitlerimizi ve gazilerimizi anma vesilesi bir millî gün olarak kutlayacağız. Milletimiz, üzerine açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere, gözlerinin önünde vurulan insanlara rağmen asla geri adım atmamış, meydanı darbecilere bırakmamıştır. Milletimizin ülkesine ve iradesine kararlı bir şekilde sahip çıkması karşısında, darbecilerin ne silahları, ne tankları, ne helikopterleri, ne uçakları işe yaramamıştır. Onların tankları topları uçakları varsa, meydanlardaki o milyonlarca vatandaşımızın imanı vardı. Emirleri komutanlarından almayan, millete ve devlete hizmet etmek yerine iradelerini Fethullahçı terör örgütünün başına teslim eden şer çetesi mensuplarının teşebbüsleri, milletin iradesi, tüm kurumlarıyla devletin kararlılığı karşısında başarısız olmuştur” diye konuştu.

“15 TEMMUZ’U ASLA UNUTTURMAYACAĞIZ”
15 Temmuz direnişinin yıldönümü nedeniyle yapılacak etkinliklere davet eden Özkan, “81 ilde meydanlardaki demokrasi nöbetlerinde bulunalım. İstanbul’da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde, Ankara’da Kızılay 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda, Denizlimizde ise 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda olalım. 81 vilayetimizdeki meydanlarda Pazar gecesine kadar sürecek, yani 16 Temmuz gece 24.00’e kadar sürecek tüm etkinliklere kalpten gelen bir şevkle katılmaya çağırıyorum. 15 Temmuz’u Türkiye’de bir daha kimsenin darbe teşebbüsünde bulunmamasını benzer bir ihaneti aklına dahi getirmemesini sağlamanın sembolü hâline dönüştüreceğiz. 15 Temmuz'un unutulmasına, unutturulmasına, bu ihanetin üzerinin örtülmesine, bu hainlerin yaptıkları alçaklığın hesabının sorulmasının önüne geçilmesine kesinlikle izin vermeyeceğiz. 15 Temmuz’u asla unutturmayacağız” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2018, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER