'15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ FETÖ TEK BAŞINA PLANLAMADI'

'15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ FETÖ TEK BAŞINA PLANLAMADI'

MHP Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Av. Yusuf Garip; “Bu hain darbe girişiminin FETÖ’nün tek başına planlayıp, yapabileceği bir terör olmadığı; uluslararası güç odaklarıyla veya istihbarat örgütleri kaynaklarıyla meydana geldiği tartışılmaya devam ediyor” dedi.

MHP Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Av. Yusuf Garip, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve Tolga Alp Düzgören tarafından hazırlanıp, sunulan ‘Haberin Merkezi’ programına konuk oldu. Av. Garip programda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ ve ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ne dair açıklamalarda bulundu. Av. Garip; “15 Temmuz gecesi daha dün gibi, hafızalardan silinmedi. Yaşlısından gencine, çocuğuna kadar her toplum kesiminde 15 Temmuz’un etkisi devam ediyor. Bu hain darbe girişiminin FETÖ’nün tek başına planlayıp, yapabileceği bir terör olmadığı; uluslararası güç odaklarıyla veya istihbarat örgütleri kaynaklarıyla meydana geldiği tartışılmaya devam ediyor” dedi.

“DENİZLİ KİLİT NOKTA KONUMUNDAYDI”
15 Temmuz darbe gecesiyle ilgili MHP Başkanı Devlet Bahçeli’nin iktidar partiyle ortak bir tavır sergilediğini vurgulayan Av. Garip; “Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin 15 Temmuz tarihiyle siyasi anlamda ilk tavır sergileyen kişi olması; devletinin, milletinin her zaman yanında olması, bu darbe girişiminin alçakça olduğunu ifade etmesi, 15 Temmuz darbe girişiminin başarısızlığa uğramasındaki en önemli noktalardan birisidir. Devamındaki en önemli nokta ise Cumhurbaşkanımızın milletimizi sokağa çağırması, hain kalkışmaya karşı dik durması ve asla taviz vermemesiydi. Denizli bazında değerlendirdiğimizde; Çınar Meydanı’nda başlayan milletimizin duruşu ve askeri araçların çıkmasına yönelik girişimlerin durdurulması, Denizli bu bakımdan gerçekten kilit nokta konumundaydı. Denizli’deki tankın çıkıp, topunu millete yönelttiğine tanıklık eden birisiyim. Bu tehdit esasen milletimize karşı bir tehdit olmaktan ziyade aynı zamanda psikolojik olarak da milletiyle ordusunu, birlik bütünlüğü zedelemeye yönelik bir savaştı” diye konuştu.  

“YOLDA ADALET ARANMAZ!”
Av Garip sözlerine şöyle devam etti: “Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, “15 Temmuz’da doğan milli mukavemeti yıkmak, parlayan millet direncini kırmak ve rövanşını almak için bugünkü yürüyüş kurgulanmıştır. Sandıkta sonuç alamayanların sokağa çıkması ısmarlama projedir. Kılıçdaroğlu ya kullanılmakta ya da ülkemize kurulan tuzağın katılımcısıdır” diyerek açıklamada bulunmuştu. 15 Temmuz’daki tutum bu ülkenin bölünmez bütünlüğüne, kardeş hukukun temeline sıkılan dinamitlere, bombalara yönelik bir girişimdi. Genel Başkanımız her ne şekilde olursa olsun bu ülkenin bölünmesine yönelik terör ve alçak hain girişimini engelleyici tavır sergiledi. Bu süreçte MHP her zaman hükümetin yanında, destek olmuştur, olmaya da devam etmektedir.”

“İLERLEYEN SÜREÇTE BİR ŞEYLERİN PROVASI OLABİLİR”
Adalet Yürüyüşü’yle farklı mesajlar verebileceğini söyleyen Başkanvekili Av. Garip; “Kılıçdaroğlu’nun bu şekilde sokaklara inmesi bize göre farklı yerlere farklı mesajlar verme amacı için olabilir. Farklı yerlerden gelen mesajları gerek ülke kamuoyuna gerekse uluslararası kamuoyuna yansıtmaya yönelik bir çalışmaydı. Yoksa yürümekle adaletin gelmeyeceği nettir. Bu konu TBMM’de siyasi partiler nezdinde daha etkin bir muhalefetle ya da ikili görüşmelerle çözüme kavuşturulabilme imkânı varken, milletimizi sokağa çağırarak, bir şeylerin hazırlığını yapıyormuşçasına ya da ilerleyen bir süreçte istediğinde şu kadar vatandaşı sokağa çekebilirim gibi kamuoyuna ya da başka yerlere mesaj verme girişiminde bulunması,  ilerleyen süreçte bir şeylerin provası olabilir diye düşünüyorum” ifadelerine yer verdi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211