15 TEMMUZ DEMOKRASİ GÜNÜ’NDE ŞEHİTLER ANILDI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde hain darbe girişimini engellemek için canlarını hiçe sayan şehitler anıldı.

Delikliçınar 15 Temmuz Meydanı'nda düzenlenen etkinliklere on binlerce Denizlili katılırken, Pamukkale Belediyesi de meydanda stant açarak anma töreninde vatandaşlara ikramlarda bulundu.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “2 yıl önceki hain darbe gecesinde milli iradesine sahip çıkan halkımızla birlikte, daha dün gibi hafızalarımızda yer eden hain geceyi unutmadığımızı, unutmayacağımızı bir kez daha gösterdik” dedi.

Bundan 2 yıl önce 15 Temmuz 2016’da hain darbe girişimi olmuş, Türk halkı hainlere canı pahasına geçit vermemişti. Bu yıl ikinci kez 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri düzenlendi. Sabah saatlerinde şehitliğin ziyaret edilmesi ile başlayan etkinlikler akşam saatlerinden itibaren de Delikliçınar 15 Temmuz Meydanı’nda devam etti. Onbinlerce Denizli’nin katıldığı etkinliklerde Pamukkale Belediyesi, ikram çadırı kurarak, vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu. Etkinliklere Vali Hasan Karahan, önceki dönem Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, AK Parti Gurup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, AK Parti Milletvekilleri Şahin Tin, Ahmet Yıldız, Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle çok sayıda vatandaş katıldı.

BAŞKAN GÜRLESİN, “O GECE HAFIZALARIMIZDAN SİLİNMEYECEK”
Darbeyi her konuşmasında lanetlediğini ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 36 yıl önce yaşanan 1980 darbesinin ardından hain darbe girişiminin halkın demokrasiye olan inancı ile bastırıldığını söyledi. “Öncelikle Milletimize çok çok teşekkür ediyoruz. O gün halkımız kazandı, mili irade kazandı” diyen Başkan Gürlesin, “Tabi o gece Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu çok önemliydi. Bu oyunu bozarsa halkımız bozar dedi ve milletimizde devletimize güvenini, kendi verdikleri oylarla seçtikleri insanlara sahip çıkarak, hainlere gereken dersi verdiler. O günden bugüne devletimiz adil yargı sistemiyle suçluyu, suçsuzu ayırt ederek, bir bir hainlerin hesabı sorulmaya başlandı. O gece bir yanda diriliş, bir yandan da ihanet vardı. Hainlerin maskeleri birer birer düştü. Artık ülkemiz daha güzel günlere gidiyor.Pamukkale Belediyesi olarak devlet büyüklerimizle istişarelerde bulunarak, üzerimize düşen görev ne varsa yaptık, yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Devlet olarak millet olarak tek amacımız ülkemiz içerisindeki tüm hainlerin temizlenmesi” dedi.Başkan Gürlesin,“15 Temmuz’un simgesi olan şehidimiz Ömer Halis Demir olmak üzere bütün 15 Temmuz şehitlerimizi ve ülkemiz, bayrağımız, devletimiz için bugüne kadar canını hiçe sayan tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum, rabbim şehadetlerini kabul etsin. Ama o geceyi planlayıp düzenleyen hainleri de lanetliyorum. Bizler o geceyi unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız” diye konuştu.

STANTA BÜYÜK İLGİ
Pamukkale Belediyesi tarafından meydan da kurulan ikram çadırında vatandaşlara ikramlarda bulunan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, vatandaşlarla da hatıra fotoğrafı çektirerek, standa gelenlerle tek tek ilgilendi. Pamukkale Belediyesi tarafından kurulan ikram çadırına Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Ak Parti İl Başkanı Necip Filiz, Ak Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, Ak Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer, Ak Parti Pamukkale Kadın Kolları Başkanı Zehra Karabay’da ziyaret etti. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Delikliçınar 15 Temmuz Meydanı'nda düzenlenen etkinliklerin sonunda 15 Temmuz şehitleri için dualar edilirken, kentteki tüm camilerde aynı anda sala okundu.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2018, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER