“15 TEMMUZ, DÜŞMANA DERS; DOSTA İBRETTİR”

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, 15 Temmuz’da ihanet ile zaferin bir arada bulunduğunu; o gün yaşananların düşmana ders, dosta ibret olduğunu söyledi. 

“15 TEMMUZ, DÜŞMANA DERS; DOSTA İBRETTİR”

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Erdoğan mesajında; “15 Temmuz öyle bir gün ki; içinde hem ihanet, hem de zafer var. Düşmana ders; dosta ibret var. “Ben öleyim; ülkem yaşasın” diyen şehitleri sayesinde yeniden dirilen bir ulusun hikayesi var. 15 Temmuz destanını yazan demokrasi şehitleri ile gazilerimizi, minnetle anıyoruz. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız.” dedi.  

“ALÇAK SALDIRI, DARBENİN ÖTESİNDE BİR İŞGAL GİRİŞİMİYDİ”
Türk milletinin, 15 Temmuz 2016’daki girişimin vahametinden, birlik ve beraberliği ile özgürlüğünden ödün vermeyerek, eşsiz bir destanla çıktığını vurgulayan Başkan Erdoğan, “Gücümüz milli irade, hedefimiz büyük Türkiye! 15 Temmuz’un, Türkiye için bir milat olduğuna inanıyoruz. Çünkü bu alçak saldırı, darbenin ötesinde bir işgal girişimiydi. 15 Temmuz, İstiklal Harbi’nden bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlikeydi. O gece, Fetullahçı terör örgütü, devleti ele geçirmeye, milleti tahakküm altına almaya kalkıştı. Darbe girişiminin asıl amacı; ülkemizi tarihimizde görülmemiş bir kaosa sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak ve Türkiye’yi iç savaş ortamına sokmaktı. Milletimiz demokrasimize ve özgürlüğümüze kasteden saldırı karşısında dik durdu; canı pahasına milli değerlerini savundu. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gazi Meclisimiz, Başbakanımız, siyasi partilerimiz, milletimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın kararlı duruşuyla, hep birlikte bir destan yazdık. Bugün bir kez daha, haince planlanmış darbe girişimini savuşturan milletimizin önünde saygıyla eğiliyoruz” diye konuştu.  

“BU ÜLKENİN GELECEĞİNDEN UMUTLUYUZ”
15 Temmuz’da Türkiye’nin zor bit demokrasi sınavını büyük bir başarıyla geçtiğinin altını çizen Başkan Erdoğan; “Demokrasimizin, hiçbir kaba kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü olduğunu herkese gösterdi. Milletimiz, darbeye karşı durarak, şunu açık bir şekilde ilan etti: ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, milletin iradesi dışında hiçbir güç yönetemez!’ Bu, dünyaya örnek olacak bir tavırdır. Elbette bunun için büyük bir bedel ödedik. Darbe girişimine karşı verdiğimiz bu mücadelede, 250 vatandaşımız şehitlik mertebesine ulaştı. 2 bin 301 vatandaşımız gazi oldu. Şehitlerimize, Allah’tan rahmet diliyoruz. Gazilerimizi ise, şükranla anıyoruz. Milletimiz de onları daima minnetle ve rahmetle anacaktır. Dünyada çok az millet, bu bedeli ödeyebilir. Siyasi görüşü fark etmeksizin, Türkiye’nin geleceğine sahip çıkan 15 Temmuz ruhu, demokrasinin sigortasıdır. Bir daha böyle hain girişimlerin yaşanmaması için FETÖ ile mücadele, her alanda etkin ve kararlı bir şekilde sürdürülmelidir. Yargı kurumları, darbecilere ve onların destekçilerine hak ettikleri en ağır cezayı vermeli, milletimizin vicdanını rahatlatmalıdır. Bizler, ülkemiz ve milletimiz için şimdi daha büyük bir azimle çalışacak, Türkiye’yi daha da ileriye ve iyiye taşıyacağız. Üzerine basarak bir kez daha ifade ediyoruz ki; 15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız! Ülkemizin geleceğini inşa ederken yaşadıklarımızdan aldığımız dersler bize ışık olacak. Biz bu ülkenin geleceğinden umutluyuz. Gücümüz milli irade, hedefimiz büyük Türkiye” şeklinde konuştu.


HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER