15 Temmuz etkinlikleri şehitlik ziyaretiyle başladı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında düzenlenen program, Asri Mezarlık Şehitliği ziyaretiyle başladı. Denizli protokolü şehit mezarlarına karanfil bırakıp, şehit yakınlarına başsağlığı diledi.

15 Temmuz etkinlikleri şehitlik ziyaretiyle başladı

FETÖ Terör Örgütü, 15 Temmuz 2016’da darbe girişiminde bulunmuş, sokaklara dökülen halk bedenini tanklara, silahlara siper ederek demokrasi destanı yazmıştı. Demokrasi ve Milli Birlik Günü ilan edilen 15 Temmuz’un 3’üncü yılında tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de anma programları düzenlendi. Programlar; Asri Mezarlık Şehitliği’ni ziyaret ile başladı. Ziyarete; Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Bilal Öztürk, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Süleyman Erdoğan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nurcan Dalbudak, askerler ve polisler katıldı. Şehitlikte dua okunmasının ardından protokol üyeleri şehit mezarlarına karanfil bıraktı. Şehit yakınlarıyla da sohbet eden protokol üyeleri başsağlığı ve sabırlar diledi.

“DENİZLİ O GECE ÜZERİNİ DÜŞENİ YAPTI”

Ziyarette konuşan Denizli Valisi Hasan Karahan; “15 Temmuz gecesi olanları unutmadık. Kinimizi, nefretimizi tazeliyoruz. Milletimize, devletimize yapılan hainliği unutmadık, unutturmayacağız. 15 Temmuz tarihimizde yer alan, unutulmaması gereken bir sayfa. Denizli de o gece üzerini düşeni yaptı. Büyük bir kahramanlık gösterdi. Buradan darbecilere katılmak üzere hazırlanan askeri birliklerin Ankara’ya hava yoluyla ulaşımını engelledi. Havaalanını kapattı ve askerlerin gitmesini engelledi. Denizlili hemşehrilerimiz belki de büyük bir felaketi önledi. Denizli halkına teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımızla gurur duyuyoruz” dedi.

“MEVZU BAHİS VATAN OLUNCA CANIMIZ FEDA”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise; “ Her zaman olduğu gibi bu millet, vatan için, bayrak için canını, kanını bu toprağa vermesini bilmiştir. 15 Temmuz gecesi de hain darbe girişiminde işbirlikçilerin karşısında tanklara, bombalara karşı göğsünü siper etmiştir. Ülkenin bölünmesinin, işgal altına alınmasının önüne geçmiştir. Bu uğurda 251 şehidimiz var. Binlerce gazimiz var. 15 Temmuz çok anlamlı bir gün. Mevzu bahis vatan olduğunda bir saniye düşünmeden canımızı feda edebileceğimizi tüm dünya gördü. Allah tüm şehitlerimizden ve gazilerimizden razı olsun. Kalanlara sabır diliyorum. Bize emanet olan vatanımıza, bayrağımıza ilelebet sahip çıkmak nasip olsun” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER