15 TEMMUZ GAZİSİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

15 TEMMUZ GAZİSİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Denizli’nin Sarayköy İlçesi’nde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden 15 Temmuz gazisi Recep Halil Gültekin, Beykoz’da kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. 

Denizli’nin Sarayköy İlçesi Duacılı Mevkii’nde otomobilin TIR’a çarpması sonucu meydana gelen kazada hayatını kaybeden, 15 Temmuz darbe girişiminde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde gazi olan Recep Halil Gültekin, Beykoz Merkezi Serbostani Mustafa Ağa Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. 50 yaşında hayatını kaybeden 15 Temmuz gazisi Recep Halil Gültekin için öğle namazının ardından kılınan cenaze namazına İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan, İlçe Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 15 Temmuz gazileri, oyuncu Şenol İpek ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cenazede gazinin yakınlarının ayakta durmakta güçlük çektiği ve gözyaşlarına boğulduğu görüldü. Cenaze namazının ardından Türk Bayrağı’na sarılı gazinin naaşı, Beykoz Şahinkaya Mezarlığı’nda defnedilmek üzere cenaze aracıyla götürüldü.

“KENDİSİ DENİZLİ’YE İŞ GÖRÜŞMESİ İÇİN GİTMİŞTİ”
15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi kardeşiyle birlikte darbecilere karşı direndiklerini belirten Ağabey İbrahim Gültekin, “Kardeşim çok mücadeleci bir insandı. Denizli Sarayköy Mevkii’ndeki elim bir trafik kazasında hayatını kaybetti. Kendisi Denizli’ye iş görüşmesi için gitmişti. Kendisinin 15 Temmuz’da aldığı yaralar vardı. Bir işle meşguliyeti yoktu. 15 Temmuz’dan sonra çeşitli alanlarda iş görüşmeleri yapıyordu” diye konuştu.

“ALLAH RAHMET EYLESİN”
Hayatını kaybeden 15 Temmuz Gazisi Recep Halil Gültekin’in oğlu Alperen Gültekin ise, “Babam 15 Temmuz gazisi. Gördüğünüz gibi Beykoz tarafından sevilen biriydi. Allah gani gani rahmet eylesin” ifadelerini kullandı. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER