“15 Temmuz, milletimizin ülkesine ve demokrasiye sahip çıktığı gündür”

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, “15 Temmuz Günü, tarihi şan ve şerefle dolu aziz milletimizin ülkesine ve demokrasiye sahip çıktığı gündür” dedi.

“15 Temmuz, milletimizin ülkesine ve demokrasiye sahip çıktığı gündür”

AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle mesaj yayımladı. Milletvekili Ök; “Ordu ve devlet içerisinde kümelenen hain FETÖ/PDY terör örgütünün darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz 2016'dan bu yana 5 yıl geçti. Vatanımızın istikbali ve demokrasi için canını hiçe sayan, kendilerini tankların önüne siper eden vatandaşlarımızın kahramanlıkları halen hafızalarımızda ilk günkü tazeliğini koruyor. Hiçbir terör örgütünün ülkemize ve halkımıza boyun eğdiremeyeceğine o gece bütün dünya şahit oldu. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla meydanları ve caddeleri dolduran halkımız bir bütün oldu ve gözü dönmüş terör örgütü mensuplarına karşı asırlar boyu unutulmayacak bir ders verdi. Darbenin ilk saatlerinden itibaren hemen harekete geçip, kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla her kesimden insanıyla Türk milleti ülkesinin sahipsiz olmadığını gösterdi. 15 Temmuz, asla sıradan bir darbe girişimi değildi. Arkasında çok büyük hesapların olduğu, gerçekleştiğinde ülke ve millet olarak bambaşka mecralara sürükleneceğimiz tarihi bir kırılma noktasıydı. 15 Temmuz gecesi, aynı zamanda ülkesine ihanet içinde olanların ortaya çıktığı bir geceydi. Yabancı güçlerle kol kola girerek, milletimizin silahlarını yine milletimize karşı doğrultan caniler hedeflerine ulaşamadı. Değil silahlı askerler, tank ve savaş uçakları bile vatan sevgisini yüreğinde taşıyan halkımıza bir adım geri attırmadı. 15 Temmuz Günü, tarihi şan ve şerefle dolu aziz milletimizin ülkesine ve demokrasiye sahip çıktığı gündür” dedi.

“ALLAH, 15 TEMMUZ'U BİR DAHA BU MİLLETE YAŞATMASIN"

Dünyada kartların yeniden dağıtıldığı, sancılı olduğu kadar kritik bir dönemin içinde olduğuna dikkat çeken Milletvekili Ök; “Ülkemiz gerek coğrafi ve stratejik konumu, gerekse kültürel ve tarihi birikimiyle bu sürecin tam merkezinde yer alıyor. 3 kıtanın kavşağında bulunan bir ülke olarak bu değişim sürecini başarıyla yönetmek mecburiyetindeyiz. Sadece kendimiz için değil, tüm komşularımız, yüz milyonlarca kardeşlerimiz için güçlü olmak, sağlam durmak zorundayız. Hiç kimsenin bizi hedeflerimizden koparmasına, büyük ve güçlü Türkiye idealimizden vazgeçirmesine müsaade edemeyiz. İşte bu anlayışla, milletimizle bir ve beraber olarak, kurulan bütün tuzakları tek tek ortadan kaldırıyoruz. İçerde ve dışarıda, adı ne olursa olsun bütün terör örgütlerine karşı mücadelemizi kararlıkla sürdürüyoruz. Allah, 15 Temmuz’u bir daha bu millete yaşatmasın” diye konuştu. Milletvekili Ök, 15 Temmuz şehitlerine rahmet, yakınlarına başsağlığı, gazilerine de mutlu bir ömür diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER