15 TEMMUZ'U 'UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ'

15 TEMMUZ'U 'UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ'

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde AK Parti MKYK üyesi ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan açıklamalarda bulundu ve halkı 81 ildeki demokrasi nöbetlerine davet etti… 15 Temmuz hain girişiminin Cumhuriyet tarihinin en kanlı darbe teşebbüsü olduğuna vurgu yapan Özkan, hain girişimin milli iradeyle geri püskürtüldüğünü hatırlattı.

Özkan; “Bundan tam bir sene önce 15 Temmuz akşamı millî iradeye karşı yeni bir darbe ihanetiyle karşı karşıya kaldık. FETÖ terör örgütünün darbe teşebbüsü başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı, Hükûmetimizi, yüce Meclisi ve millî iradeyi hedef almıştır. Milletin silahını Cumhurbaşkanlığına, Millet Meclisine ve milletimize sıkan eli kanlı Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) gelmiş geçmiş en hain darbe cürmünü işlemiştir. Aziz Milletimiz de, Hakk'a inanan, halka dayanan millî iradeyi canı pahasına korumuş, tarihin en kanlı darbe teşebbüsünü saatler içerisinde püskürtmüştür.”dedi.

“15 TEMMUZ DİRENİŞ GÜNÜDÜR”
Hain darbe girişimini, millet olarak asla unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını belirten Özkan, 15 Temmuz’un milli direniş günü olduğunu söyledi.

AK Parti Milletvekili Özkan; “Darbe girişiminin hemen ardından 15 Temmuz’u ‘Şehitler ve Demokrasi Günü’ ilan ederek o günü resmî tatil yaptık. 15 Temmuz’u milletimizin istiklalinin ve istikbalinin, bayrağımızın, ezanlarımızın, demokrasimizin kurtuluş tarihini, şehitlerimizi ve gazilerimizi anma vesilesi bir millî gün olarak kutlayacağız.” ifadelerini kullandı.

“15 TEMMUZ’DA 81 İLDE DEMOKRASİ NÖBETİ”
15 Temmuz direnişinin yıldönümü nedeniyle yapılacak etkinliklere davet eden Özkan, 81 ilde meydanlardaki demokrasi nöbetlerinde bulunalım dedi. Özkan: “İstanbul’da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün Anadolu yakasında, Ankara’da Kızılay 15 Temmuz Şehitler Meydanında, Denizli’mizde ise 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanında olalım. 81 vilayetimizdeki meydanlarda Pazar gecesine kadar sürecek, yani 16 Temmuz gece 24.00’e kadar sürecek tüm etkinliklere kalpten gelen bir şevkle katılmaya çağırıyorum.”

“15 TEMMUZ’U ASLA UNUTTURMAYACAĞIZ”
“15 Temmuz’u Türkiye’de bir daha kimsenin darbe teşebbüsünde bulunmamasını benzer bir ihaneti aklına dahi getirmemesini sağlamanın sembolü hâline dönüştüreceğiz.” diyen AK Parti MKYK Üyesi ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, ”15 Temmuz'un unutulmasına, unutturulmasına, bu ihanetin üzerinin örtülmesine, bu hainlerin yaptıkları alçaklığın hesabının sorulmasının önüne geçilmesine kesinlikle izin vermeyeceğiz. 15 Temmuz’u asla unutturmayacağız.” şeklinde konuştu. 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211