1,5 tonluk gelin arabasını halatla çekti

Yerel geleneklere göre dünya evine giren Gürhan ve Ayşe Arslan çiftinin düğün töreninde renkli görüntüler oluşturdu. Gürhan Arslan, yaklaşık 1,5 ton ağırlığındaki gelin arabasını halatla çekti.

1,5 tonluk gelin arabasını halatla çekti

Denizli'de, geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen düğün töreninde Gürhan ve Ayşe Arslan çifti dünya evine girdi. Düğünde damadın yerine getirdiği gelenekler, renkli görüntüler oluşturdu. Kız evinden gelini alan damat Gürhan Arslan, dönüşte baba evinin olduğu sokağın girişinde durduruldu. Gelin arabasından inen damat Gürhan, halatı yaklaşık 1,5 ton ağırlığındaki gelin arabasının çeki demirine bağladı. Ardından gelin Ayşe Arslan aracın arka koltuğuna, sağdıç Gökhan Arslan ise ön koltuğa oturdu. Damat Gürhan Arslan ise başka bir akrabalarının direksiyonuna geçtiği gelin arabasını davul, zurna eşliğinde halatla çekmeye başladı. Damat Arslan gelin arabasını yaklaşık 100 metre çekerek baba evinin önüne getirdi. Düğünün akşamında ise damada yapılan eziyeti unutturmak manasında biberon ve oyuncuklarla süslenmiş şemsiye hediye edildi.

“MUTLU BİR GÜN GEÇİRDİK”

Yaşananları eğlenceli olarak nitelendiren damat Arslan, “Eşimle birlikte mutlu bir gün geçirdik” dedi. Akrabaları sayesinde araba çektirilmesi ise düğünlerine büyük bir neşe katıldığını söylene gelin Arslan ise "Çok güzel bir damat eziyeti gördük, emeği geçen herkese teşekkür ederiz” sözleri ile herkesi gülümsetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER