15 YILLIK BİRİKİMİNİ DOLANDIRICILARA KAPTIRDI

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’nde yaşayan 60 yaşındaki Halil Kaçar, kendini polis olarak tanıtan telefon dolandırıcılarına yaklaşık 70 bin TL kaptırdığını ileri sürdü. Paranın 15 yıllık birikimi olduğunu söyleyen emekli Kaçar, “Benim canım yandı. Denizlililer ne olur benim gibi yollara düşmesinler, canları yanmasın. 70 bin Lira’yı, 15 senelik kazancımı bitirdi. Benim hayatımı bitirdi” dedi.

15 YILLIK BİRİKİMİNİ DOLANDIRICILARA KAPTIRDI

Telefon dolandırıcıları durmak bilmiyor. Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’nde yaşayan 60 yaşındaki Halil Kaçar, 15 yıllık birikimi olan yaklaşık 70 bin TL’yi kendini polis olarak tanıtan dolandırıcılara kaptırdığını ileri sürdü. Olayın 3 Kasım Pazartesi Günü gerçekleştiğini söyleyen sigortadan emekli Kaçar, “Öğlen otururken telefon geldi. ‘Seni karakoldan çağırıyorlar’ dediler. Beni evden dışarı çıkardı. Karakola giderken de ‘neredesin’ dedi. Ben de ‘mal pazarı yanındayım’; der demez ‘dur’  dedi. Parayı verdiği hesap numarasına ‘yatır’ dedi. ‘Senin paranı FETO’cüler çekiyor. Çeker çekmez yakalayacağız’ dedi. Ben bankaya gittim. 70 Bin Lira’yı adamın hesabına yatırdım. Oradan çıktım 15 Bin Lira’yı çekmiştim. Benim beynimi dondurdu. Hem hanımı hem beni paralel bağladı. Ne beni, ne hanımı konuşturuyor. En sonunda 15 bin Lira çektiğimi duydu. Parayı eve götürmüştüm. Götürdüğüm parayı alıp PTT’ye yatırdım. Beynim dondu. Ben ne olduğumu bilemiyorum. Adam benim beynimi çıkardı. Aklı, beyni olan bir kişi bunu yapamaz. Allah’ım bunları yaksın. Başka diyeceğim bir şey yok” dedi.

“15 SENELİK KAZANCIMI BİTİRDİ”
Yaşanan olayın ardından Çınar Karakolu’na gittiğini ve şikayette bulunduğunu söyleyen Kaçar, “Polis benden parayı çekenlerin T.C. Numarasını, hesap numarasını, her şeyi aldı. Şimdi haber bekliyoruz. Benim canım yandı. Ben bir vatandaş olarak kendimi uyanık sanıyordum ama en uyanık dahi olsan dolandıracaklara inandım. Ben böyle bir şeyi nasıl yaptım kendim bile inanamıyorum. Adam beynimi çıkardı, beni robot gibi kullandı. Ben hala anlamış değilim. Denizlililer ne olur benim gibi yollara düşmesinler, canları yanmasın. Benim canım yandı. 70 bin Lira’yı, 15 senelik kazancımı bitirdi. Benim hayatımı bitirdi. Allah onların hayatını bitirsin” diye konuştu.

ALPER PARLAK-GÜRKAN GÖK

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2018, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER