150 KİLOLUK KADIN DOĞUM YAPTI

150 KİLOLUK KADIN DOĞUM YAPTI

Burdur’un Gölhisar İlçesi’nde yaşayan 24 yaşındaki Seray Top, hamilelik sürecinde 150 kiloya ulaşınca Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’ne başvurdu. Hastanenin Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gülçin Sarıiz Kıvrak tarafından takibe alınan Top, sezaryenle bir kız çocuğu dünyaya getirdi. 

Burdur'un Gölhisar İlçesi’nde yaşayan ev hanımı 24 yaşında ve 150 kilogram ağırlığındaki Seray Top, riskli gebelik nedeniyle Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’ne başvurdu. Genç kadının hamilelik takibi Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gülçin Sarıiz Kıvrak tarafından yapıldı. Top, hamileliğinin 7. ayında sezaryenle doğum yaptı. 3 kilo 600 gram ağırlığında bir kız çocuğu dünyaya getiren anne ile bebeği gerekli kontrollerinin ardından taburcu edildi. 

Konuyla ilgili olarak açıklama yağan Op. Dr. Kıvrak, 150 kiloluk hastasının, hamileliği süresince kontrol altında tutulduğunu söyledi. Anne adayını hamileliğinin 7. ayında doğuma aldıklarını belirten Kıvrak, "Hastamızın takipleri normaldi. Doğumu sezaryenle gerçekleştirdik." dedi. Anne Seray Top ise "Hamile olduğumu öğrendikten sonra kilo nedeniyle risk faktörü olduğu ifade edildi. Sonra buraya geldik. Bir kız bebek dünyaya getirdim, çok mutluyum." diye konuştu. (AA)

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER