'150 MAHALLENİN ÜST YAPI SORUNUNU BİTİRDİK'

'150 MAHALLENİN ÜST YAPI SORUNUNU BİTİRDİK'

Fen İşleri Daire Başkanlığı İlçeler Hizmet Birimi Şube Müdürü Muhammed Gençtürk, DRT Denizli Haber’in konuğu oldu. İlçelerdeki yol çalışmaları hakkında bilgiler aktaran Gençtürk; “Denizli Büyükşehir Belediye ağımızda 622 mahalle var. Merkezefendi ve Pamukkale’yi çıkardığımızda bu 500 mahalleye tekamül ediyor. 500 mahallemizden 150 mahallenin üst yapı sorununu bitirdik” dedi.

Fen İşleri Daire Başkanlığı İlçeler Hizmet Birimi Şube Müdürü Muhammed Gençtürk, DRT Denizli Haber’in konuğu oldu. Gençtürk İlçeler Hizmet Birimi Şube Müdürlüğü hakkında bilgiler aktardı, ilçelerdeki yol çalışmalarını anlattı.

“BÜYÜKŞEHİR YASASI’YLA SORUMLULUK ALANIMIZ ARTTI”
“Büyükşehir Yasası’yla beraber Büyükşehir Belediyesi’nin sorumlu olduğu alanlar tüm ilçeleri kapsadı” diyen Gençtürk sözlerinin devamında; “Sorumluluk alanımız genişledi. Alanın genişlemesiyle de Merkez’de yapılan hizmeti diğer ilçelerde de gerçekleştirmemiz gerekiyordu. Bu anlamda çalışmalar düzenledik. Böylece İlçeler Hizmet Birimi Şube Müdürlüğü’nü kurduk. Müdürlüğümüzü kurmamızdaki amaç da, bütün ilçelere hizmet verebilmekti. Alanımızın artmasıyla ekiplerimizi de arttırdık” ifadelerine yer verdi.

“17 İLÇEDE DE EKİPLERİMİZ VAR”
Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın ‘Merkez’de ne olacaksa ilçelerde de o olacak. Kimsenin ayağı toza, çamura değmeyecek’ sözüyle yola çıktıklarını ve bu söz doğrultusunda çalışmalarını yürüttüklerini belirten Gençtürk; “17 ilçemize şeflikler kurduk. 17 ilçemizde şube müdürlükleri gibi ofislerimiz var. Her ilçemizde şeflerimizle beraber çalışan ekiplerimiz var. Ekiplerimizde; iş makineleri, asfalt makinelerimiz, yama ve kaldırım ekiplerimiz mevcut. Olaya müdahale edebilmek adına ilk olarak bir program oluşturduk. Herhangi bir sıkıntıda Denizli’den ilçelere gitmek zaman kaybı olacağından bu arkadaşlarımız ilçelerde sabit kalıyorlar. Böylece hızlıca sorunları çözebiliyoruz ve yeni projelere çalışmaya başlıyoruz” diye konuştu.

“2 MİLYON 900 BİN METREKARE KİLİT PARKE TAŞI DÖŞEDİK”
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ağında 622 mahalle olduğunu belirten Gençtürk; “Bunun içinden Merkezefendi ve Pamukkale’yi çıkardığımızda bu 500 mahalleye tekamül ediyor. 500 mahallemizden 150 mahallenin üst yapı sorununu bitirdik. 2017 yılında sadece ilçelerimize yaklaşık 2 milyon 900 bin metrekare kilit parke taşı döşedik. Bizler bir mahalleye girdiğimizde sadece yol yapmakla kalmıyoruz. O mahallenin neye ihtiyacı varsa onu da yapıyoruz. Mahalleden çıktığımızda hiçbir yol sorunu kalmamış oluyor” dedi.  

PINAR ÇANKAYA

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER