153 okul, 15 bin 50 öğrenci, suyun önemini eğlenerek öğrendi

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ'nin suyun önemini gelecek nesillere anlatmak için başlattığı "Minik Minik Ellerim Susuz Büyümez Düşlerim" projesi 3’üncü yılını tamamladı. Proje ile bugüne dek 153 okulda 203 gösteri ile 15 bin 50 öğrenciye ulaşıldı.

153 okul, 15 bin 50 öğrenci, suyun önemini eğlenerek öğrendi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü’nün suyun önemini ve su tasarrufunu yeni nesillere aşılamak amacıyla başlattığı ‘Minik Minik Ellerim Susuz Büyümez Düşlerim’ adlı proje 3’üncü yılını tamamladı. Proje ile 2018-2019 eğitim öğretim yılı içerisinde 50 farklı okulda 65 etkinlik düzenlenirken 5 bin 250 öğrenciye ulaşıldı. 3 yıldır sürdürülen proje ile bugüne dek ise 153 okulda yapılan 203 gösteri ile 15 bin 50 öğrenciye ulaşıldı. ‘Minik Minik Ellerim Susuz Büyümez Düşlerim’ projesi ile özellikle anaokulu ve ilkokul 1’inci sınıf öğrencilerine suyun önemi ile ilgili animasyon ve videolar izlettirilirken, çocuklar için hazırlanan sunumla nasıl tasarruf yapılacağı, kullanım alanları gibi konular Büyükşehir DESKİ çalışanları tarafından anlatıldı.

ÇOCUKLARDAN DAMLA VE DENİZ'E YOĞUN İLGİ

Su tasarrufunun çeşitli görseller ve deneylerle anlatıldığı etkinliklerde Büyükşehir DESKİ bünyesinde görev yapan gönüllülerin canlandırdığı Damla ve Deniz karakterleri de yoğun ilgi çekti. Öğrencileri hem eğlendiren hem de suyun tasarrufu ile ilgili bilgiler veren Damla ve Deniz, sundukları tiyatro gösterisi ile çocuklara keyifli zaman geçirtti. Etkinliklerde miniklere ayrıca balon, magnet, rüzgar gülü ve su tasarrufu ile ilgili dergi ve boyama kitabı hediye edildi. Büyükşehir DESKİ’nin, yeni eğitim öğretim yılı içerisinde de projeyi sürdüreceği, gelecek nesillere suyun önemini anlatmaya devam edeceği belirtildi.

“SU HAYATTIR”

Su olmadan hayatın devam edemeyeceğini kaydeden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, suyun öneminden bahsetti. Denizli'de bir dönem yüzde 60 oranında su kayıp kaçak oranı olduğunu, yaptıkları yatırımlarla bunun önüne geçtiklerini anlatan Başkan Osman Zolan, "Suyumuzu korumak ve gelecek nesillerimize daha sağlıklı bir dünya bırakmak için Denizlimizin dört bir tarafında alt yapı yatırımları yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Tabi sadece fiziki yatırımlarla değil suyumuzu tasarruflu kullanarak da koruyacağız. Bunun için de gelecek nesillerimize suyun önemini anlatıyoruz. Projemizle çocuklarımız hem öğreniyor hem de güzel vakit geçirerek eğleniyor. Emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211