16 YENİ MALİ MÜŞAVİR MAZBATALARINI ALDI

16 YENİ MALİ MÜŞAVİR MAZBATALARINI ALDI

Stajını tamamlayan 16 yeni mali müşavir, Denizli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen törenle yemin etti, mazbatalarını aldı.

Stajını tamamlayarak mesleğe adım atan 16 mali müşavir için tören düzenlendi. Denizli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Toplantı Salonu’nda düzenlenen törene; Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Denizli Şubesi Başkanı Ali Osman Horzum, mesleğe ilk adımını atan yeni mali müşavirlerin aileleri ve arkadaşları katıldı.

“ANALARIMIZ SAÇLARINI SÜPÜRGE ETTİLER”
Törende konuşan Mali Müşavirler Odası Denizli Şubesi Başkanı Ali Osman Horzum, “Mali Müşavirlik mesleği uzun ve dikenli bir yoldan geçerek alınır. Okulu bitirdikten sonra mali müşavir olunmuyor. Bu mesleği tercih etmek istediğiniz zaman önce staj başlatma sınavına giriyorsunuz. 100 kişiden 10 kişi başarılı olabiliyor. Bugün mazbatalarını almaya hak kazanan arkadaşlarımızda çok çalışarak bu noktaya geldiler. 3 yıl boyunca zor şartlar altında çalıştılar. Gerektiğinde bizim kaprislerimizi çektiler.  Analarımız saçlarını süpürge ettiler. Bugünlere gelmek için çok büyük yol kat ettiler.  Umarım bu mesleği bir adım ileriye taşımaya çalışacaksınız. Mesleğimizin zorluğundan bahsetmeye gerek yok artık bu arkadaşlarımız meslektaşlarımdır. Hepsine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

YEMİN ETTİLER, RUHSATLARINI ALDILAR
Mali müşavirlik stajını tamamlayarak mesleğe ilk adımını atan: “ Mahmut Yıldırım, Ali Yılmaz, Deniz Şafak,Meral Güngördü, Ümit Yatıcı, Gökhan Avcık, Hakan Yaman, İsmail Akkuş, Mustafa Demirkaya, Ahmet Kaçar, Gülsüm Havrandere, Ayşe Uzun, Hüseyin Sarıtaş, Tahsin Hozer ve Ömer Akhoy konuşmaların ardından 16 mali müşavir yemin etti ve ruhsatlarını aldı.

İBRAHİM ALAYONT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211