160 DTO üyesi, Barselona yolcusu

Denizli Ticaret Odası (DTO) üyesi 160 kişi, 20-26 Haziran’da İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenecek ITMA Tekstil Makinaları Fuarı’na gidecek. Öte yandan DTO yönetiminin girişimi sayesinde, oda üyelerinden istenilen şartları sağlayıp başvuran firmalar, KOSGEB tarafından firma başına verilecek 3 bin TL’lik fuar desteğinden yararlanabilecek.

160 DTO üyesi, Barselona yolcusu

Denizli Ticaret Odası (DTO) üyeleri, 160 kişilik bir kafileyle, tekstil sektörünün kalbinin attığı organizasyon olarak adlandırılan ve 20-26 Haziran’da İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenecek ITMA Tekstil Makinaları Fuarı’na gidecek. DTO, fuar programı kapsamında üyelerine özel ikili görüşme imkânı sağlayacak toplantılar da ayarladı. Öte yandan DTO, fuara katılacak üyelerine sürpriz de yaptı. DTO yönetiminin girişimi sayesinde, oda üyelerinden istenilen şartları sağlayıp başvuruda bulunan firmalar, KOSGEB tarafından firma başına verilecek 3 bin TL’lik fuar desteğinden yararlanabilecek. Tekstilin geleceğine yön veren ITMA Fuarı’nı önemsediklerini ve aylar öncesinden gerekli çalışmaları başlattıklarını açıklayan DTO Başkanı Uğur Erdoğan, bu sayede yine bir ilke imzanın onurunu yaşadıklarını söyledi. Başkan Erdoğan, “DTO olarak, güzel işler yapıyoruz. Bunlardan birini daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Üyelerimiz, girişimlerimiz sayesinde, ITMA Barselona 2019 Fuarı’na KOSGEB’in 3 bin TL’lik desteklerinden faydalanarak da gidebilecekler. Sektörümüzdeki yatırımcılarımıza hayırlı olsun” dedi.

“20 HAZİRAN’DA DENİZLİ’DEN BARSELONA’YA UÇAKLA HAREKET EDECEĞİZ”

Bu tür organizasyonların Denizli’nin ticari hayatına ve özellikle tekstil sektörüne katkıda bulunması için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Başkan Erdoğan, her türlü fırsatı değerlendirdiklerini de vurguladı.  Başkan Erdoğan, “Odamızın öncelikli görevlerinden biri olan ticaretin ve sanayimizin gelişmesi kapsamında, ITMA 2019 da bu yılki çalışma takvimimizde yer aldı. Denizli Ticaret Odası, ITMA Barselona 2019 Fuarı’na yönelik, KOSGEB desteği de aldı. Bu arada, Denizli’miz artık sektörel olarak bu tür durumlarda kendi uçağını ayarlayabilecek pozisyona geldi. ITMA 2019, Frankfurt’taki Heimtekstil’den sonra Denizli’den yurt dışındaki bir organizasyona direkt uçak kaldırılan ikinci büyük etkinlik. 160 kişilik dolu bir uçakla, 20 Haziran’da Denizli’den Barselona’ya hareket edeceğiz. Bu durum, mermer ve gıda sektörlerimiz için de beklediğimiz ve dilediğimiz bir durum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER