“17 EYLÜL GÜNÜ TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ OLSUN”

Tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı heyecanı yaşanırken CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, “Okulların açıldığı 17 Eylül günü sabah 06.00 ile 16.00 saatleri arasında toplu taşıma ücretsiz olsun” dedi.

“17 EYLÜL GÜNÜ TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ OLSUN”

Tüm Türkiye ve Denizli’de 2018 – 2019 Eğitim-Öğretim yılı hazırlıkları ve heyecanı yaşanmaya başladı. Yeni eğitim-öğretim yılında 190 bin öğrenci, 15 bin civarında öğretmenin ders başı yapacağını kaydeden CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, “Denizli Büyükşehir Belediyesi okulların açılmasıyla birlikte trafiğe katılacak çok sayıda öğrenci ve öğretmeni göz önüne alıp buna göre önlemler almalıdır. Bunun için toplu taşıma araçlarının ücretsiz olması ve ek sefer uygulanması gerekir. Okulların açıldığı 17 Eylül günü sabah 06.00 ile 16.00 saatleri arasında toplu taşıma ücretsiz olsun” dedi. Konuyla ilgili bir kanun teklifi hazırlayacağını da söyleyen Sancar, bu uygulamanın tüm yurtta uygulanması gerektiğinin altını çizdi.

“EĞİTİME BAŞLAYACAK TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARI DİLİYORUM”
LGS ile öğrenci alacak nitelikli liseler listesini de hatırlatan Sancar, “Nitelikli, niteliksiz adı altında adlandırması bile ne kadar kötü bir sisteme geçildiğinin kanıtı. Denizli’de 16 bin öğrenciden 3 bine yakını ‘nitelikli’ olarak adlandırılan okullara gidebiliyor. Burada bir imam hatip dayatması olduğunu da görüyoruz. Denizli’de 19 adet nitelikli okul ve kötü tabirle 95 tane de niteliksiz okul bulunuyor. Bu nitelikli okulların tamamı da zaten Merkezefendi ve Pamukkale’de bulunuyor. Düşünün TEV Anadolu Lisesi ve Tekin Ada Anadolu Lisesi bile bu sınıflandırmaya göre niteliksiz durumda. Milli eğitimin içine düştüğü durum içler acısı, umarım yeni Bakan, mesleğin içinden gelen biri olarak bu sorunları bir an önce çözer. Bu vesileyle 2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılında eğitime başlayacak tüm öğrencilerimize başarı ve zihin açıklığı, öğretmenlerimizin de emeğinin hakkını alacağı bir öğretim yılı geçirmelerini diliyorum” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner187

banner186