17 ülkeden 80 paraşütçü Çameli’de buluşuyor 

Çameli İlçesi’nde bu yıl 8.’incisi gerçekleştirilen Uluslararası Kültür, Turizm, Tarım ve Doğa Sporları Festivali dahilinde düzenlenecek Yamaç Paraşütü Ön Dünya Kupası Yarışları, 17 ülkeden 80 sporcuyu ağırlayacak.

 17 ülkeden 80 paraşütçü Çameli’de buluşuyor 

Çameli Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan 8. Uluslararası Kültür, Turizm, Tarım ve Doğa Sporları Festivali renkli görüntülerle devam ediyor. Festival etkinlikleri, 28 Ağustos-03 Eylül 2022 tarihleri arasında Yaylacık Dağı Pisti’nde gerçekleşecek Yamaç Paraşütü Ön Dünya Kupası heyecanıyla devam edecek. 17 ülkeden 80 sporcunun kupa için mücadele edeceği yarışlar, adrenalin tutkularını ağırlamaya hazırlanıyor. 

17 ülkeden 80 pilot katılacağı yarışma hakkında konuşan Belediye Başkanı Cengiz Arslan, şampiyonaya yoğun katılımın olduğunu söyledi. Başkan Arslan, program çalışmalarını Büyükşehirle birlikte yürüttüklerini belirterek, “İnşallah Çameli İlçesi’nde dünya kupasını yapmak en büyük hedeflerimizler arasında yer alıyor. Bu projeyle ilgili Denizli Büyükşehir Belediyesi ile çalışma yapıyoruz. Çok yakında dünya şampiyonasının süper finalini Çameli’de yapmış olacağız. 27 Ağustos’ta Çameli’nde deneme uçuşları olacak. 27 Ağustos ile 03 Eylül tarihleri arasında uçuşları başlatmış olacağız. Yarışamaya 17 ülkeden 80 yarışmacı katılacak. Yarışmada; Türkiye’den 25, İran 19, Almanya 5, Macaristan 4, ABD 5, Fransa 3, Hindistan 3 Ukrayna 2, Gürcistan 5, Estonya 1, Litvanya 1, Norveç 1, Moldova 1, Kazakistan 1, Romanya 2, Güney Afrika 1 ve Avusturya 1 olmak üzere toplam 80 pilot yer alacak” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER