18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ UNUTULMADI

18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ UNUTULMADI

Denizli Valiliği tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 103’üncü yıldönümü dolayısıyla Asri Mezarlık Şehitliği’nde tören düzenlendi.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıldönümü dolayısıyla Denizli Valiliği tarafından Asri Mezarlık Şehitliği’nde tören düzenlendi. Törene; Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, CHP Milletvekilleri Kazım Arslan ve Melike Basmacı, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, CHP İl Başkanı Ali Rıza Ertemur, İYİ Parti İl Başkanı Yasin Öztürk, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü,  Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, oda başkanları, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Garnizon Komutan Vekili Muhabere Albay Osman Gedik, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz, askeri erkan, Muharip Gaziler Derneği Denizli Şube Başkanı Hamdi Helvacılar,  Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Denizli Şube Başkanı Mustafa Işık, şehit yakınları ve gazilerle, çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende şehitler için saygı atışı yapıldı. Ardından şehitlikteki anıta çelenk sunuldu.

“ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ”
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Denizli Şube Başkanı Mustafa Işık ve Öğretmen Üsteğmen Mine Gazeloğlu’nun konuşmalarının ardından kürsüye Denizli Valisi Hasan Karahan çıktı. Şehitlik Şeref Defteri'ni imzalayan Vali Karahan; “Tarihte eşine az rastlanan bir kahramanlık destanı olan Çanakkale Zaferi'nin yok olacağına inanılan bir milleti yeniden doğurdu. Atalarımızdan miras kalan bu toprakları, şehit kanıyla vatan yaptık. O tarihte olduğu gibi yine vatanımıza karşı yapılacak terörist faaliyetlerine karşı kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Şehitlerimizi unutmadık, unutmayacağız" dedi.

ŞEHİT MEZARLARINA KARANFİL BIRAKTILAR
Protokol üyeleri törenin ardından şehitliğe geçti. Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Ardından ellerine karanfil alan protokol üyeleri şehit mezarlarını tek tek ziyaret ederek karanfil bıraktı. Askeri Şehitlik’ten sonra Polis Şehitliği’ne geçildi. Orada da Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edildi. Denizli Valisi Hasan Karahan Şehitlik Defteri’ni imzaladı. Şehit yakınlarına başsağlığı diledi.

DENİZLİ PROTOKOLÜ ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERLE BULUŞTU

Protokol üyeleri, Asri Mezarlık’taki törenin ardından Denizli Valiliği ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliğinde; Kayalar Düğün Salonu’nda düzenlenen yemekte şehit yakınları ve gazilerle bir araya geldi. Şehitler için dualar edildi, birlik ve beraberlik mesajı verildi.

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER