185 KİLOLUK KADININ YARDIM ÇIĞLIĞI!

Denizli’de 185 kilo ağırlığındaki 64 yaşındaki Ulviye Akman, aşırı kilolarından kurtulmak için yardım bekliyor. Yürümekte dahi zorluk çeken kadın kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.

185 KİLOLUK KADININ YARDIM ÇIĞLIĞI!

Çivril’in Kızılcasöğüt Mahallesi'nde tek başına yaşayan 64 yaşındaki Ulviye Akman aşırı kiloları nedeniyle yaşadığı sağlık sorunlarından kurtulmak için yardım istiyor. 32 yıl önce eşinden boşanan ve Kızılcasöğüt Mahallesi'nde yalnız yaşayan Akman, ilerleyen yaşı ile birlikte kilo almaya başladı. Akman aldığı kilolar nedeniyle yataktan çıkamaz oldu ve hareket edemeyince kilo alması daha da hızlandı. Son 1 yıl içinde aldığı kilolar ile yatağa bağımlı hale gelen Akman, ayaklarının ağrıması nedeniyle yürümekte zorlanmaya başladı. İhtiyaçlarını ve ev işlerini emekleyerek yapmaya çalışan çoğu zaman da komşuların yardımıyla hareket edebilen yaşlı kadın tedavi görüp kilolarından kurtulmak istiyor.

YAŞLI KADIN KİLOLARINDAN KURTULMAK İSTİYOR

Çivril Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan aldığı 430 Lira engelli maaşı ile hayatını devam ettiren Akman, eşinden ayrıldıktan sonra yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle kilo almaya başladığını ve zamanla kiloların arttığını belirterek, 32 yıl önce eşinin yurt dışına çıkmak için kendisinden boşandığını ve çocuklarını da alarak gittiğini ifade etti. Kendisinin bunun ardından sağlık sorunlarının başladığını ve kullandığı ilaçlardan kaynaklı hızla kilo almaya başladığını söyledi. Akman, "2 senedir hiç yürüyemiyorum, tansiyon, şeker ve kalp var. Hareket dahi edemiyorum" dedi.
İhtiyaçlarını göremediğini ve kimsesinin olmadığını söyleyen Akman, kilolarından kurtulmak için şimdi kendisine uzanacak yardım elini bekliyor. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2018, 14:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
hacı osman cavus
hacı osman cavus - 1 yıl Önce

Allah sıfa versın dua edıyorum

SIRADAKİ HABER