“19 Mayıs, esarete başkaldırmaktır”

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz,19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; “19 Mayıs esarete başkaldırının, hürriyeti ilelebet tesis etmenin doğum günüdür. Kutlu olsun” dedi.

“19 Mayıs, esarete başkaldırmaktır”

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz,19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bu yılki kutlamaları Türkiye ve dünyada yaşanan salgın hastalık nedeniyle bazı sağlık önlemlerine bağlı olarak kutlandığının altını çizen Başkan Yılmaz, “Bu yıl 101. Yıl dönümünü kutladığımız, Kurtuluş Savaşımızın kıvılcımı olan 19 Mayıs 1919; koşullar ne olursa olsun birlik ve dayanışma ruhu ile neler yapılabileceğini bizlere ve tüm dünyaya gösteren şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. 19 Mayıs esarete başkaldırının, hürriyeti ilelebet tesis etmenin doğum günüdür. Kutlu olsun. Tarihi boyunca özgürlüğüne büyük önem veren Türk milletine vurulmak istenen esaret zinciri işte bu birlik ve dayanışma ruhu ile parçalanmıştır. Bu ruh hali ile yetişen genç neslimizin ülkemizi aydınlık yarınlara, azim ve kararlılıkla taşımak için üstün bir gayret içinde olacaklarına ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini her zaman koruyup, yücelteceklerine olan inancımız sonsuzdur. Çünkü bizler gençlerimize inanıyor ve onlara güveniyoruz. Gençliğe, gelecek ülküsü ve misyonu yükleyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, çağdaşlaşma ve gelişim hareketimizin yol haritasını ve vizyonunu da bu vasıta ile çizmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor sevgili gençlerimizin ve tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum. Ne mutlu Türk'üm diyene” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2020, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211