19 Mayıs’a özel gençler için beste yaptı

Gaziantep’te Müzik Öğretmenliği yapan, uzun yıllar da Denizli’de yaşayan Ozan Tekin, 19 Mayıs Bayramı için özel bir beste yaptı. Atatürk’e ve ülkesine duyduğu sevgiyi notalara döktü.

Aslen Burdur ili Yeşilovalı olan, fakat Denizli’de büyüyen tüm eğitim hayatını burada tamamlayan Ozan Tekin 19 Mayıs’a özel bir beste yaptı.

34 yaşında olan ve Gaziantep’te özel bir okulda müzik öğretmeni olan Ozan Tekin, Atatürk’e olan sevgisini, ülkesine duyduğu sevdayı anlatmak için duygularını notaya döktü.

“Vatan Sağ Olsun” ismini verdiği parçanın nasıl ortaya çıktığını anlatan Tekin; “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için ve ebediyete göç etmiş aziz şehitlerimiz için minnet borcumu ödemek ve geleceğe bir armağan bırakmak adına bir beste yaptım. Bestemde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’na denk geldi. Çokta güzel oldu. İçime sinen bir iş yaptım. Sade bir klip hazırladım. Umarım sevilir herkes tarafından. Bize bu ülkeyi ve bayramları armağan eden ata’mızı unutmak mümkün değil. Her daim onun izinde yürümeye devam edeceğim. Onun fikirlerini sürdürmek adına elimden geleni yapıp, pırıl pırıl öğrenciler yetiştirmek tek çabamdır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2020, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221