1919 KİTAP, 3,5 METRE YÜKSEKLİĞİNDE YILBAŞI AĞACI OLDU

Denizli'nin Pamukkale İlçesi’nde hizmet veren Şiir butik Otel’in yılbaşı süslemesi için ağaç kesimine tepki olarak 7 yıl önce başlattığı ve gelenek hale getirilen etkinlik kapsamında, bu yıl 1919 kitapla 3,5 metre yüksekliğinde yılbaşı ağacı yapıldı.

Denizli'nin Pamukkale İlçesi’nde hizmet veren ve Edebiyat Öğretmeni Esat Bozbıyık'ın şiir temasıyla açtığı Şiir Butik Otel’de, 7 yıl önce yılbaşı kutlamaları için çam ağaçlarının kesilmesine tepki olarak kitaptan yılbaşı ağacı yapıldı.

Uygulamanın beğenilmesi üzerine her yıl devam ederek gelenekselleşen uygulama kapsamında bu yıl da konukların otel kütüphanesine bağışladığı 1919 kitap kullanılarak yılbaşı ağacı oluşturuldu. Şiir ve kitaba adanan bir otel oluşturduklarının altını çizen otelin Müdürü Yusuf Kaya, yılbaşı kutlamasına farklı bir bakış açısı getirmek istediklerini belirtti. Kitaptan yılbaşı ağacı geleneğinin çok beğenildiğini, sadece ağacın önünde fotoğraf çektirmek için otele gelenlerin olduğunu da ifade eden Kaya, “Kitaptan ağacımızı birçok misafirimiz ilginç ve çok farklı buluyor. Önünde fotoğraf çektirip sosyal medya hesaplarına yüklüyorlar. Bu uygulamayı farklı illerde de görmeye başladık. Her yıl kitap ağacımızdaki sayıyı arttırıyoruz” dedi. Daha önce böyle bir ağaçla karşılaşmadığını söyleyen otelin müşterilerden Zeliha Koçoğlu; ağacı çok beğendiğini, uygulamanın yaygınlaşmasının çocuklara okuma alışkanlığı kazandırılmasına katkısı olacağını söyledi. (AA)

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2018, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205