2 çocuk annesi Elif Dağdelen: “Sabaha kadar savaştık”

Fetullahçı Terör Örgütünün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sokağa çıkanlardan Elif Dağdelen, yaşadıklarını anlattı. Dağdelen, “Sabaha kadar savaştık ve sabaha zaferle ulaştık. Bütün hainler istediğini yapsın, vatanı hainlere bırakmayacağız” dedi. .

2 çocuk annesi Elif Dağdelen: “Sabaha kadar savaştık”

15 Temmuz gecesi, Denizli ve Aydın'dan 580 askeri personel, Çardak Havaalanı'nı kullanarak Ankara'ya götürülmek istendi. Bu sırada havalimanına giden konvoyun önü, vatandaşlarca kapatıldı. Askeri araçların önüne geçerek geçişleri engellemeye çalışanların arasında 2 çocuk annesi Elif Dağdelen de yer aldı. Dağdelen, askeri aracın kapısını açarak içeriye girdi ve direksiyon başındaki askerle mücadele etti. Diğer vatandaşların da desteğiyle araç, darbecilerin kontrolünden çıktı. Çocuklarıyla havalimanı önünde sabaha kadar bekleyen Dağdelen, gecenin kadın kahramanlarından biri oldu. Elif Dağdelen, kendisini vatanı için ölmeye hazır bir asker gibi gördüğünü belirterek, “Allah'a şükürler olsun, hainlere fırsat vermedik, vermeyeceğiz de. Bu vatan bizim. Bizim imanımız olduğu sürece de bu vatanı hiç kimselere bırakmayacağımızı söylüyorum” dedi.

“ÇOĞU ASKERLERİN AĞLADIĞINI GÖRDÜM”

Darbe girişimi gecesinde askeri araca korkmadan, başına ne geleceğini düşünmeden çıktığını ifade eden Dağdelen, şöyle konuştu: “O gece şunu anladım ki insan devleşiyor. Ben askeri araca çıkarken korkusuzca çıktım. Hiç kimseden de korkmadım. Kapıyı açtım, hemen anahtarı çektim ve 'Siz kimsiniz, siz kime hizmet ediyorsunuz?' dedim. Ondan sonra sabaha kadar bütün halk geldi. Arkadaşlar toplandık ve kol kola girdik o gece, Allah-u Ekber nidalarıyla.”

“HAİNLERE FIRSAT VERMEYECEĞİZ”

Havalimanındaki askerlere silahlarını bırakmasını söylediğini anlatan Dağdelen, orada komutanla da tartışmaya girdiğini belirterek, şöyle devam etti: “Sabaha kadar savaştık ve sabaha zaferle ulaştık. Elhamdülillah hepsini de yendik. Hiçbir zaman bu hainlere de fırsat vermeyeceğiz. Bütün hainler istediğini yapsın, vatanı hainlere bırakmayacağız.” (AA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER