2 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİ KAZANIN ARDINDAN DRAM ÇIKTI

2 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİ KAZANIN ARDINDAN DRAM ÇIKTI

Denizli'de geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nın ikinci günü Antalya yolunda meydana gelen ve 2 kişinin hayatını kaybettiği, 8 kişinin de yaralandığı trafik kazasından dram çıktı. Kazanın ardından anne ve babalarını kaybeden Demirci kardeşlere Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay sahip çıktı.

Aslen Vanlı olan, Karaman'da yaşayan inşaat işçisi 40 yaşındaki Servet Demirci, eşi 35 yaşındaki Zahide Demirci'nin vefat eden babasının taziyesine katılmak için kızları 9 yaşındaki Pınar, 11 yaşındaki Yağmur, 13 yaşındaki Rojin, 2 yaşındaki Elvagül ve 5 yaşındaki Nurcan Demirci ile birlikte Denizli'ye geldi. Taziye ziyaretinden sonra evlerine dönmek için Antalya yolunda seyir eden baba Servet Demirci, yağış nedeniyle kayganlaşan yolda direksiyon hakimiyetini kaybederek karşı şeride geçti ve Süleyman Güzel'in kullandığı otomobil ile çarpıştı. Hurdaya dönen araçta sürücü Servet Demirci olay yerinde hayatını kaybetti. Hastaneye kaldırılan yaralılardan anne Zahide Demirci de yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. 4 gün hastanede tedavi gören Demirci çiftinin kızları taburcu oldu.

“KENDİ ÇOCUKLARIMIZDAN AYIRMADAN BÜYÜTECEĞİZ”
Demirci kardeşleri inşaatlarda çalışan dayıları, Ahmet ve Mehmet Salih Alataş sahip çıktı. Hastaneden çıkan kızların tedavileri, dayılarının Buldan’ın Bursa Mahallesi’ndeki evlerinde devam ediyor. Dayı Mehmet Salih Alataş, “Ablam ve eniştem çocukları ile birlikte, Karaman’dan, bir süre önce ölen babam için taziyeye gelmişlerdi. Bayramın ikinci günü evlerine dönerlerken bu feci kaza meydana geldi. Eniştem ve ablamı kaybettik. Yeğenlerim yapayalnız kaldılar. Onları ortada bırakamazdık. Evimize getirdik. Onları kendi çocuklarımızdan ayırmadan büyüteceğiz” diyerek; yardıma ihtiyaçları olduğunu söyledi.

“ARTIK BU ÇOCUKLAR BİZİM”
Dayı Mehmet Salih Alataş’ın yardım talebine ilk cevap Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’dan geldi. Gülbay, çocukları dayılarının evinde ziyaret etti. Buldan Belediyesi Sosyal market kanalıyla çocukların tüm ihtiyaçlarının sağlanacağını belirten Başkan Gülbay, “Artık bu çocuklar bizim çocuklarımız sayılır. Bu çocukların her türlü ihtiyacını belediye olarak elimizden geldiğince karşılamaya çalışacağız. Eğitimleri için de çaba sarf edeceğiz. Ancak belediye olarak yapabileceklerimizin de bir sınırı var. Bu nedenle hayırseverleri bu çocuklara sahip çıkmaya davet ediyorum. İnanıyorum ki Buldan’ın hayırsever insanları bu çocuklara sahip çıkacaktır” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER