20. YIL HEYKEL SERGİSİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

20. YIL HEYKEL SERGİSİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Okulları 20’nci kuruluş yılları nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenledi. Bu kapsamda öğrenciler ve resim öğretmenleri bir araya gelerek ilk kez atık malzemelerden 3 boyutlu eserler oluşturdu. 70 eser, Forum Çamlık Avm’de  ’20.Heykel Sergisi’ adıyla beğeniye sunuldu.

ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Okulları 20’nci kuruluş yıllını çeşitli etkinliklerle kutluyor. Etkinlikler kapsamında Forum Çamlık Avm’de ’20. Yıl Heykel Sergisi’ oluşturuldu. Sergi için resim öğretmenleri ve 675 öğrenci emek verdi. Atık malzemeleri sanata dönüştürerek 3 boyutlu heykeller meydana getirildi. Her heykele bir de hikaye yazıldı. Sergi öğrencilerin müzik dinletisi ve step gösterileriyle başladı. Serginin açılışına; Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Eserler katılımcılar tarafından beğeni topladı.

 “KURUMUMUZ DENİZLİ İÇİN BÜYÜK ŞANS”
Sergiye dair bilgiler aktaran ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Okulları Müdürü Kenan Ömeroğlu; “Kurumumuz bu yıl 20’nci kuruluş yıldönümünü kutluyor. Anadolu Lisesi olarak da bu yıl ilk mezunlarımızı verdik. 20’nci yıl etkinliklerimiz kapsamında ilk kez heykel sergisi oluşturduk. Sergimiz yoğun ilgi görüyor. Kurum olarak çok mutluyuz. Öncelikle öğrencilerimizin hem sosyal hem de akademik açıdan çok daha başarılı olabilmeleri için; sürekli olarak öğretmenlerimizi Hizmet İçi Seminerlerine tabi tutuyoruz. Böylece başarı da kendiliğinden geliyor. Kurumumuzun Denizli için büyük şans olduğunu düşünüyorum” dedi. 

 

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER