'2014'TEN BERİ DENİZLİ'YE BİRÇOK TESİS KAZANDIRDIK, KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYORUZ'

'2014'TEN BERİ DENİZLİ'YE BİRÇOK TESİS KAZANDIRDIK, KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYORUZ'

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Öğle Bülteni’ne konuk olan Denizli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Nuriye Çevni; “2014 yılından beri Denizli’ye birçok tesis kazandırdık ve hala kazandırmaya devam ediyoruz” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Nuriye Çevni; DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Öğle Bülteni’nde Cansu Karacık’ın konuğu oldu. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgiler aktaran Çevni, “Denizli’ye 2014 yılından beri birçok tesis kazandırdık ve hala kazandırmaya devam ediyoruz. Bunlardan en önemlilerinden bir tanesi olan ve Kent Ormanından, Bağbaşı yaylasına ulaşım sağladığımız teleferik tesisimizde yaklaşık 700 metrelik bir kot farkına geçiyoruz. Teleferik sistemi içerisinde bu alanlarda çocuk oyun alanları, seyir terasları, kafeteryalar, restoran gibi birçok aktiviteler bu alan içerisinde barınmakta. Bunun yanı sıra Denizli Kayak Merkezimizi hizmete açtık. Bu alan içerisinde de sosyal tesislerimiz yer almakta. Ayrıca hem acemi hem profesyonel kayakçılara uygun şekilde hazırlanmış 13 km uzunluğunda pistlerimiz var. çocuklarımız için; kızak yapmak isteyenler için kızak alanlarımız var. Denizli Kayak Merkezine gittiğiniz zaman bütün gününüzü dolu dolu geçirebileceğiniz bir tesis oldu” diye konuştu.

“SANAT MERKEZİ DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ BİR NOKTADA YAPIMI GERÇEKLEŞTİ”
Sanatsal anlamda da çalışmalar yapıldığına dikkat çeken Çevni, “Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezimizin yapımını tamamladık. Bu yapıyı eski yanan sinemanın olduğu yerde inşa ettik. En son teknoloji ürünlerini kullanarak modern bir yapı kazandırdık. Özenle çalışılmış bir projeydi. Bu alan içerisinde de 329 kişilik çok amaçlı bir salonumuz var. Bu tesis içerisinde 50’şer kişilikte 6 adet cep sineması da yer alıyor. Gerçekten ihtiyaç olduğunu düşündüğümüz bir noktada yapımı gerçekleşti” şeklinde ifade etti.

SPOR ALANLARINDA DA BİRÇOK YATIRIMLAR YAPTIK”
“Spor alanlarında da birçok yatırımlar yaptık” diyen Çevni; şöyle devam etti: “Örneğin Tavas Kızılcabölük’te spor tesisleri, bin kişilik tribünler yaptık. Sporcuların ihtiyaçlarını karşılayabileceğimiz idari binalar var. İlbade Kumtepesi Mevkii’nde çok büyük spor tesisi yapımını gerçekleştirdik. 65’e 90 ölçülerinde sentetik çim sahalar, çocuk oyun alanları, fitness alanları bu tesis içerisinde yer almakta. Sporcuların ihtiyaçlarını barından binalarda bu alanda yer alıyor. Şirinköy’de spor alanları yapımlarımızı tamamladık.”

ÇAL VE HONAZ İTFAİYE 2 AY İÇERİSİNDE HİZMETE GİRECEK
İlçelerdeki itfaiye hizmet binalarını yenilediklerinin altını çizen Çevni, “konforlu hale getiriyoruz. Oradaki çalışanlarımızın daha etkin, daha hızlı çalışabilmesi için bütün imkanlarını iyileştiriyoruz. 9 ilçemizde itfaiye hizmet binasını hizmete açtık. Sarayköy, Acıpayam, Serinhisar, Babadağ, Baklan, Çameli ilçelerimizde tüm itfaiye hizmet binalarımız tamamlandı. Şuan Honaz ve Çal ilçemizde de yapımları devam ediyor. 2 aya kadar bu tesisleri hizmete açarız” dedi.

“BAŞKAN ZOLAN İHTİYAÇLARA ÇÖZÜM OLABİLECEK PROJELER YAPMA ADINA ÇOK KARARLI”
“Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan ihtiyaçlara çözüm olabilecek projeler yapma adına çok kararlı” diyen Çevni şunları söyledi: “Biz ihtiyaç olduğunu düşündüğümüz ihtiyaçları, tesisleri kazandırmaya çalışıyoruz. Bu anlamda en büyük destekçimiz Büyükşehir Belediye Başkanımız. Yaptığımız yapılar çok iyi sonuçlar elde edince ve halkın memnuniyeti de gelince hepimiz çok mutlu oluyoruz. Bütün emeğimize, çalışmamıza ve yorgunluğumuza değiyor. Özellikle yol çalışmalarında yapım sırasında zorlanıyoruz. Ama işler bittiğinde bu tesisler çalışmaya başladığında bize gelen tepkiler çok güzel örneğin teleferik gibi bir tesiste çok güzel tepkiler aldık. Şuanda çok güzel hizmet veriyor. Diğer yapmış olduğumuz yapılarda aynı şekilde; halkımız memnun olduğu sürece bizde memnun oluyoruz. Bütün yorgunluğumuzu unutuyoruz. Biz bütün talepleri alıyoruz ve bunları mümkün olduğunca yerine getirmeye çalışıyoruz. Hem yol çalışmaları hem de yapmış olduğumuz tesislerle ilgili bütün ihtiyaçlara cevap vermeye çalışıyoruz.”

“2017’DE ULAŞIM ADINA YOĞUN BİR YIL GEÇİRDİK”
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 2017 yılı ulaşım programları hakkında da bilgiler veren Çevni; “2017 yılında özellikle ulaşım ve ulaşımdaki problemleri çözmek adına çok yoğun bir çalışma yılı geçirdik. İlçelerimizde çok yoğun bir çalışmamız var. 2017 yılında merkez ilçeler dışındaki 17 ilçemize 2 buçuk milyon metre kare kilit parke, taş döşeme kaplaması yaptık. Özellikle alt yapısı tamamlanmış bölgelere öncelik alarak diğer bütün mahallerimizin de üst yapılarını gidermeye çalışıyoruz. 2018 yılında da 2 buçuk milyon metre karelik ihale yaptık ve Ocak ayında bu çalışmalarımız devam edecek. Denizli merkezde çok yoğun çalışmamız var. Üçgen kavşağı, sanayi bağlantı köprüsü, hal kavşağı çalışmalarımızın sonuna gelmek üzereyiz. Hızlı bir şekilde çalışıyoruz. Üçgen kavşağı projesi bizim için çok önemli tüm trafik sorunlarımızı çözebileceğimiz ve en aza indirebileceğimiz bir proje çok önemsiyoruz ve hızlı bir şekilde çalışıyoruz. 15 Ocak itibariyle de İzmir – Antalya aksını ve İzmir – Ankara aksını da trafiğe açmayı hedefliyoruz. Şuan trafik yanlardan işliyor. Biz bu yan yollara açmış olduğumuz viyadüklere aktardıktan sonra hızlı bir şekilde yan yollarda olan çalışmalarımızı da tamamlayacağız, üçgen çalışmalarımız bitmiş olacak. Bizden sonra Park bahçeler daire başkanlığı orada çok güzel peyzaj projesi hazırladı; onun yapımına başlayacaklar. Bahar aylarında Üçgen tamamen bitmiş olacak. Sanayi bağlantı köprüsü çalışmalarımız devam ediyor. 15 Ocak tarihine kadar orayı da trafiğe açmayı planlıyoruz. Geçen haftalarda viyadüğümüzün betonunu döktük ve yaklaşık 36 saat süren ve hiç aralıksız beton dökme çalışmamız oldu. Bu köprü 2’nci ve 3’üncü sanayiyi birbirine bağlayacak. Ondan sonra da hal kavşağı çalışmamız var. O da hızlı bir şekilde devam ediyor. 20 Ocak tarihine kadar yan yolları ile birlikte halk kavşağı, köprülü kavşak projemizi tamamlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“UMKE, 112 ACİL VE AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ TEK ÇATIDA TOPLANACAK”
Sağlık alanında da çalışmalar yürüttüklerinin altını çizen Çevni; “Denizli Merkez’de Üçler ve Bağbaşı Mahallemiz’de 112 acil sağlık hizmetleri istasyonlarının yapımlarını tamamladık. Şimdi bir protokolle devrediyoruz. 29 Ekim Bulvarı üzerinde UMKE, 112 acil ve Aile Sağlığı Merkezi birimlerini bir arada barındıran bir projemizi bitirmek üzereyiz. Sağlık alanında da bu hizmetlere önem veriyoruz. Yapılarımızı da tamamlamak üzereyiz” şeklinde ifade etti.

2 DEV PROJE 2018’DE DENİZLİLİLERİN HİZMETİNDE
“Biz ulaşım anlamında 2 yeni projeyi 2018 yılında faaliyete geçireceğiz” diyen Çevni; şunları aktardı: “Bunlardan bir tanesi 50 metrelik yol dediğimiz Üçler Çevre yolu ihalesini yaptık ve Ocak ayı içerisinde tamamlamış olup başlamayı hedefliyoruz. Ali Marım Bulvarı ile birlikte 50 metrelik Üçler Çevreyolumuzu Bozburun’a bağlantı sağlayacak olan yolumuzun hafriyat işlemlerini tamamlamıştık. Şuan Deski’de altyapı çalışmalarını tamamladı. Diğer altyapı kurumları ile birlikte bu alanda bütün çalışmalarını tamamlayacağız ve bu yolumuzu 2018 yılı Ağustos ayında açmayı hedefliyoruz. Alternatif çevreyolu diyebileceğimiz 30 metre genişliğinde bir yol çalışmamız var. Tekden Hastanesinin arkasından eski Zahire Pazarına bağlantıyı sağlayacak olan bir yol çalışmamız bununda şuanda Ulaşım Daire Başkanlığı projelerini tamamlamak üzere 2018 yılında da Denizli trafiğini gerçekten rahatlatacağını düşündüğümüz bu projemizi faaliyete geçireceğiz.”

SOKAK HAYVANLARI VE REHABİLİTASYON MERKEZİ, OCAK’TA SON BULACAK
Denizli’deki sokak hayvanlarına yönelik Karakurt Mahallesi’nde yapılacak olan Sokak Hayvanları ve Rehabilitasyon Merkezi’nin sonuna yaklaşıldığının altını çizen Çevni; “Bu bizim için çok önemli bir proje Karakurt Mahallemiz’de 135 bin metre karelik bir alanda bu tesisi inşa ediyoruz. Bu bizim için önemli burada kedi, köpek, hayvan barınakları, bakım evleri, kedi pansiyonları, ameliyathaneleri, karantina odaları yani bütün ihtiyaçları karşılayabileceği birimlerin bir arada oldu tesis yapıyoruz. Halkımızın gelip gezmek isterse yürüyüş alanları, gezi alanları, kafeterya gibi sosyal tesis alanları ve seyir teraslarının olduğu büyük bir tesis ve biz bu projeyi çok önemsiyoruz. Biz bu yapıyı bitirince Çevre Koruma Daire Başkanlığı’na teslim edeceğiz. Onlar da Ocak ayı itibari ile faaliyete geçirecekler” dedi.  

ALPER PARLAK 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221