2017'DE 29 YABANCI YATIRIMCI DENİZLİ'Yİ TERCİH ETTİ

2017'DE 29 YABANCI YATIRIMCI DENİZLİ'Yİ TERCİH ETTİ

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan Güne Bakış Programı’na konuk olan Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı ve Denizli Tüccar ve Sanayici İşadamları Platformu Dönem Sözcüsü Uğur Erdoğan, 91 yılda toplam yabancı sermayeli şirket sayısının 55 olduğunu ancak, 2017 yılına bakıldığında son 1 yılda Denizli’ye 29 tane yabancı yatırımcı geldiğini söyledi.

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı ve Denizli Tüccar ve Sanayici İşadamları Platformu Dönem Sözcüsü Uğur Erdoğan, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan Güne Bakış Programı’nda İrfan Atasoy’un konuğu oldu. Denizli’nin, Türkiye’nin ekonomik yükselişine önemli katkılar sunduğunu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de Denizlili olması dolayısıyla bu avantajı daha iyi yakaladığını söyleyen Erdoğan, “Önümüzde, her manada yükselen bir grafik var. Hem Denizlimiz hem de Türkiyemiz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz, var gücümüzle bu taşın altına elimizi koyacağız” dedi.

“3 MİLYON EURO’LUK PROJEMİZ, DENİZLİ TARİHİNDE İLK VE TEKTİR”
Geçtiğimiz hafta Ankara’ya giden ve Denizlili tekstilcilere yönelik 3 milyon Euro’luk hibe müjdesi ile döndüğünü hatırlatan Başkan Erdoğan; Bunun Denizli’de bir ilk olduğunu vurguladı. Erdoğan, “Bu sadece bir başlangıç. Bu projedeki ana hedefimiz, KOBİ'lerin rekabet gücünün artırılması ve kalkınmasının sağlanması. Denizli tarihinde de büyüklüğü anlamında böylesi bir proje ilktir ve tektir” dedi. Uğur Erdoğan, ayrıca; Şubat ayının üçüncü haftasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile birlikte bir çalıştay yapacaklarını ve bu çalıştay ile istişare mekanizmasını işleterek, önemli kararların alınacağını söyledi. 

“HEPİMİZ TAŞIN ALTINA ELİMİZİ KOYMALIYIZ”
Ara eleman konusunda sıkıntı yaşandığını bildiklerini ve meslek liselerine önem verilmesi gerektiğine belirten Başkan Erdoğan, “Denizli bir sanayi şehri. Avrupa’ya baktığımız zaman mesleki bir okuldan çıkan işsiz kalmıyor ama bu durum bizde tam tersi işliyor. Bunun farkındayız ve ‘neler yapabiliriz’in derdindeyiz. Bu ara eleman sıkıntısını bir an önce gidermek için gerekli adımları attık, atıyoruz. Herkes elini taşın altına koymalı” diye konuştu. 

“GENÇLER İŞ SAHİBİ OLMAK VE İSTİHDAMA DESTEK OLMAK İSTİYOR”
Denizli’nin yatırımlar noktasında her geçen gün büyüdüğünü de belirten Uğur Erdoğan, genç jenerasyonun iş kurma konusunda çok istekli olduğunu gördüğünü, bunun istihdamı da artıracağına işaret etti. Erdoğan, “bir gencimiz, ‘iş kurayım, yanımda birileri çalışsın, üreteyim ve ihracat yapayım’ düşüncesinde. Biz de devletimizin yanında DTO olarak tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz” diye konuştu.

2017’DE 29 YABANCI YATIRIMCI DENİZLİ’Yİ TERCİH ETTİ
Başkan Erdoğan, Denizli Ticaret Odası’nın kurulduğu günden bugüne 91 yılda toplam yabancı sermayeli şirket sayısının 55 olduğunu ancak, 2017 yılına bakıldığında son 1 yılda Denizli’ye 29 tane yabancı yatırımcı geldiğini söyledi. Erdoğan, “siyasi türbülanslar başlangıçta ülkeleri etkiliyordu ancak artık ticari hareketlilik siyasi türbülansları etkisiz hâle getirmiştir” şeklinde konuştu.  

“KARŞILIKSIZ ÇEKLERDE YÜZDE 57 DÜŞÜŞ YAŞANDI”
Karşılıksız çek konusunda da önemli çalışmalar yaptıklarını kaydeden DTO Başkanı Erdoğan, 2016 yılında 9 bin 500 adet olan çek rakamını, 2017 yılında 4 binlere kadar indirdiklerini söyledi. Erdoğan, “burada da iyileşmemiz yüzde 57 oranındadır” dedi. Erdoğan, ayrıca; Denizli’nin, Ekonomi Bakanlığı’ndan 2017 yılında toplamda 120 teşvik belgesinden yararlandığını da sözlerine ekledi. 

FERHAT SOLKOL 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER