2018 YILI HAC GÖREVLİLERİ TOPLANTISI YAPILDI

2018 YILI HAC GÖREVLİLERİ TOPLANTISI YAPILDI

2018 yılı Hacca gidecek vatandaşlara dini konularda rehberlik yapmak üzere görevlendirilen kafile başkanları, din görevlileri ve bayan irşat görevlilerini bilgilendirme toplantısı, Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık başkanlığında gerçekleştirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve özel seyahat acenteleri organizesi ile 2018 yılı Hacca gidecek vatandaşlara dini konularda rehberlik yapmak üzere görevlendirilen kafile başkanları, din görevlileri ve bayan irşat görevlilerini bilgilendirme toplantısı Müftülük Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıya; Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, İl Müftü Yardımcıları; Hasan Hüseyin Ortanca, Hasan Hüseyin Palabıyık, Talat Özmet ve Hac ve Umre Kısım Şefi Ahmet Arıcı Denizli’den gidecek kafile başkanı, din görevlisi ve bayan irşat görevlilerinden oluşan 36 görevli katıldı. Hacı adaylarının ibadetlerini sağlık, güven ve huzur içerisinde yerine getirebilmeleri için dikkat edilmesi gereken hususları dile getiren İl Müftüsü Mehmet Aşık, “Bugün burada Hac organizasyonunda görev alacak siz değerli görevlilerimizle tecrübe paylaşımında bulunmak, bu sayede hac organizasyonda verimliliği artırmak amacıyla toplandık. Diyanet İşleri Başkanlığımız uzun yılların bilgi ve tecrübesiyle tüm hacılarımıza hiçbir ayrım gözetmeden hizmet vermeye devam etmektedir. İster Başkanlığımızın organizesi, isterse özel seyahat acenteleri ile Hacca giden tüm hacılarımıza hac ibadetleri ile ilgili dini bilgi sunmak onların mebrur bir hac yapmalarını sağlamak hepimizin görevidir. Bu nedenle görevlendirildiğiniz kafilede görevinizi en iyi şekilde yapmak hacılarımıza yardımcı olmak hem dini hem milli bir görevdir. Bu sayede İslam’ın neşet ettiği mekanlarda hacılarımızı irşad etmek onlara hakkı ve güzelliği tavsiye etmek sabır eğitiminde yardımcı olmak diğergamlık ve isar ahlakını öğretmek sorumluluklarımız arasındadır. Kutsal beldelerde olduğumuz süre içerisinde hacılarımıza hizmet ederek dua almaya vesile olacak işler yapmalıyız” dedi.

İLK KAFİLE 28 TEMMUZ’DA YOLA ÇIKACAK
Denizli’den gidecek hacı adayları için görevlendirilen din görevlileri hakkında bilgi veren Müftü Aşık; “Hac Kafilelerinden 3’ü Diyanet İşleri Başkanlığı’yla, 3’ü Özel Seyahat Acenteleri ile toplamda 6 kafile gidecektir. Her hac kafilesinde 1 kafile başkanı, 1 bayan irşat görevlisi ve 4’er din görevlisi görev aldı. Denizlimizden birinci kafile 28 Temmuz Cumartesi günü Çardak Havalimanı’ndan Cidde’ye (Mekke) gidecek, ikinci Kafile 3 Ağustos Cuma günü Çardak Havalimanı’ndan Cidde’ye (Mekke) gidecek, üçüncü kafile 4 Ağustos Cumartesi günü Çardak Havalimanı’ndan Medine’ye gidecektir” diye konuştu. Konuşmaların sonunda görevlilerin sorularına cevap verilmesi ile toplantı sona erdi.

HABER MERKEZİ

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER