'2018 YILINI ALTIN BİR YIL OLARAK YAŞAMANIN ZAMANI GELDİ'

'2018 YILINI ALTIN BİR YIL OLARAK YAŞAMANIN ZAMANI GELDİ'

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan Güne Bakış Programı’na konuk olan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, 2018 yılında da vizyon projelerin açılış yılı ilan ettiklerini söyleyerek; “Artık 2018 yılını altın bir yıl olarak yaşamanın zamanı geldi” dedi.

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, DRT Denizli Televizyonu’nda yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış Programı’na konuk oldu. Programda 2017 yılında büyük vizyon projelerinin temellerinin atıldığını söyleyen Başkan Subaşıoğlu, 2018 yılında da vizyon projelerin açılış yılı ilan ettiklerini söyledi. Merkezefendi Belediyesi’nin projelerinin çok konuşulacağını kaydeden Subaşıoğlu, “Artık 2018 yılını altın bir yıl olarak yaşamanız zamanı geldi” dedi.

“BORCU OLMAYAN İLK 5 BELEDİYEDEN BİRİSİ OLDUK”
Merkezefendi Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olacak bir belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Başkan Subaşıoğlu, “belediyemiz; mali ve insan kaynakları disiplinini sağlanmış, zaman yönetimini verimlilik temelinde gerçekleştirmiş, aynı zamanda kendi verilerini de istatistiki mantıkla yönetebilen bir anlayışı hayata geçirmiş durumdadır” diye konuştu.  Başkan Subaşıoğlu, ayrıca; Merkezefendi Belediyesi’nin, 900’ün üzerinde ilçe belediyeleri arasında borcu olmayan ilk 5 belediyeden birisi olduklarının da altını çizdi.

“BÜTÇEMİZDE KÖPÜK YOK, GERÇEKLER VAR”
Merkezefendi Belediyesi’nin 2014’te önlerine koydukları tüm hedefleri, 2017 yılı bitmeden önce gerçekleştirdiğini söyleyen Başkan Subaşıoğlu, 2018 yılına dair değerlendirmelerde bulundu. Başkan Subaşıoğlu, dengeli bir şekilde yollarına devam ettiklerini belirterek, “2014’ten bu yana bütün bütçe gerçekleşmeleriniz en az yüzde yüz oldu. Belediyemizde köpük yok, şişirme bir bütçe yapmıyoruz” dedi. 

“İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN OSCAR’I MERKEZEFENDİ’YE GELDİ”
Başkan Subaşıoğlu, Merkezefendi Kültür Merkezi ve Nikah Sarayı projeleri ile inşaat sektörünün Oscar’ı olarak bilinen “Sign of the City Awards 2017” (Şehre Atılan İmza-Şehrin Simgesi) ödülünü kazandıklarını da belirterek, “Devam eden en iyi sosyo-kültürel yapı ödülümüzle Denizli’de bir ilki gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.  

“MERKEZEFENDİ MERKEZ KÜTÜPHANESİ, DENİZLİ’MİZİN ENTELEKTÜEL SERMAYESİNE KATKI SAĞLAYACAK”
Muhammet Subaşıoğlu, ilçeye kazandıracakları Merkezefendi Merkez Kütüphanesi ile Denizli’nin kütüphane ihtiyacını büyük ölçüde karşılayacaklarını ve bu yapının entegre bir yapı olacağını kaydetti. Subaşıoğlu, “13 Milyon TL’lik bu merkezi, kendi öz kaynaklarımızla yapıyoruz ve tüm imkanları ziyaretçilerimize sunacağız. İlçemizin ve Denizli’mizin entelektüel sermayesine katkı sağlamış olacağız. Merkezefendi Merkez Kütüphanemiz Ağustos-Ekim 2018 arası hizmete girecek” dedi. 

 

AHMET ACUR  

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211