'2018 YILININ HER AYINDA TÜRKİYE İHRACAT REKORLARI KIRACAK'

'2018 YILININ HER AYINDA TÜRKİYE İHRACAT REKORLARI KIRACAK'

Sarayköy Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve 5 milyon TL’ye mal olan kapalı pazar yerinin açılışında konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “2018 yılının da her ayında Türkiye ihracat rekorları kıracak. Ocak'ta kırdı, Şubat'ta yeniden geliyor, Mart'tan yeniden geliyor yıl boyunca 12 ay 12 rekor” dedi.

Sarayköy Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 8 bin 500 metrekare kapalı alan üzerinde yapılan pazar yeri, 6 ayda 5 milyon TL yatırımla bitirildi ve düzenlenen törenle hizmete girdi. Açılış törenine; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Milletvekilleri; Şahin Tin, Cahit Özkan, Denizli Valisi Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Metin Düz, ilçe belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.  Açılış öncesi  konuşma yapan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “’2017 yılında Türkiye dünya rekoru kıracak’ dedik. ‘Dünyada bir numara olacak’ dedik. İhracat rekorları kırmaya devam ediyoruz. 2018 yılının da her ayında Türkiye ihracat rekorları kıracak. Ocak'ta kırdı, Şubat'ta yeniden geliyor, Mart'tan yeniden geliyor yıl boyunca 12 ay 12 rekor. Bizim yaptıklarımıza milletin başardıklarına onların hayali dahi yetmez” diye konuştu.

“‘MUHALEFET YAPIYORUM’ DİYEREK VATANA İHANET OLMAZ”
Muhalefet partisini de eleştiren Bakan Zeybekci; şunları söyledi: “Evet siyaset yapıyorsun, siyasette bazen muhalefet, sert muhalefet olur. Bazen karşındakine sesini yükseltebilirsin. Ama ‘siyaset yapıyorum’ diyerek, ‘muhalefet yapıyorum’ diyerek vatana ihanet olmaz. Vatan bir tanedir. Bayrağa ihanet olmaz, bayrak bir tanedir, millete ihanet olmaz, millet bir tanedir. Bu vatan, bu bayrak, bu millet, bu devlet bu topraklarda yaşayan siyasi görüşü ne olursa olsun, dini inancı ne olursa olsun, 81 milyonundur. Nasıl olur da sen çıkarsın da bugün Mehmedimin elde bayrak, cansiparane, bu ülkede güvenliği sağlamak için, Suriye'de yazdığı, hainlerin tepesine çöktüğü o destanı sen nasıl karalarsın? Nasıl böyle bir şeyi sen lekelemeye çalışırsın? PYD'ye ‘terör örgütü’ diyemezmiş. Kim bu CHP’nin sorumluluk makamında olan bir zat?”

“ORADA, DÜNYAYA DERS ÇIKARACAK DESTAN YAZILIYOR”
Harekâtın başladığı günden bu yana Suriye’nin kuzeyinde destanın yazıldığını söyleyen Bakan Zeybekci; “Orada, dünyaya ders çıkaracak destan yazılıyor. Türkiye’nin güneyinde Türkiye’ye tehdit oluşturan hiçbir örgütü, devlet kurmaya kalkışan ihanet girişimlerine asla izin vermeyeceğiz. Köklerini kazıyana kadar onları geldikleri o inlerine gömene kadar, devam edeceğiz. Biz sessiz kalınca bizi aciz zannediyorlardı, yok artık, bitti. O, eskidendi. Hala 80 tane roket atıyor, Mehmedim orada tepesine çöküyor, aradan bir yerlerden roket atmaya devam ediyor. Bir iki güne kadar öyle bir imkanları da kalmayacak. 80 küsur tane roket attılar. 5 tane vatandaşımız şehit oldu, 100 civarı vatandaşımız yaralandı. Birilerine de kapak olsun. 'Terör örgütü değildir' diyor. Bunların PKK ile alakası yokmuş, o bebek katilinin posterini dağlara yapanlar işte senin beslediklerin senin silah verdiklerin, roket verdiklerin, atılan roketler de senin roketlerin, başkasının değil. Bu millet bunları bir yere yazıyor, bu millet bunları tarihe not ediyor, haberin olsun” diye konuştu.

PINAR ÇANKAYA-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211