2018'İN GÖZLÜK TRENDİ: ÇEKİK MODELLER

2018'İN GÖZLÜK TRENDİ: ÇEKİK MODELLER

Gaye Optik ve Saat Mağaza Müdürü Hatice Fazlı, yaz aylarında 7’den 70’e herkesin en çok kullandığı aksesuarlardan biri olan güneş gözlüklerinde 2018 trendlerinin neler olduğunu anlattı. Fazlı; “Bu sene özellikle biraz daha çekik gözlükler moda” dedi.

Yaz aylarında en çok kullanılan aksesuarlardan biri de güneş gözlükleridir. Gaye Optik ve Saat Mağaza Müdürü Hatice Fazlı, 2018 yılı güneş gözlüğü trendlerini aktardı. Fazlı; “Bu sene özellikle biraz daha çekik gözlükler moda. Geçen senelere göre biraz daha küçük çerçeveli gözlükler daha çok tercih ediliyor. Spor modeller ve aynalı camlar sık kullanılmakta. Yuvarlak gözlükler hala talep görmektedir. Altıgen modellere de ilgi oldukça yoğun” dedi.

 “ÖNCELİĞİNİZ RAHATLIK OLSUN”
Güneş gözlüğü alırken dikkat edilmesi gereken noktaları da aktaran Fazlı; “Gözlük alırken önceliğiniz rahatlık olsun. Modayı tercih etmek önemli. Ancak her yüze her gözlük oturmaz. Yüzünüze oturan, rahat gözlükler tercih etmelisiniz. Aldığınız gözlük çok şık olabilir ancak 1 saat sonra gözünüz ağrımaya ve burun kenarlarınızı sıkmaya başlayabiliyor. Yüzünüze yapışarak sizi rahatsız edebiliyor. Sıcakla terlediğiniz zaman buhar yapabiliyor. Bunlar da konforunuzu bozuyor. Sadece modayı değil, rahatlığınızı da önemsemeniz gerekiyor” diye konuştu.

 “UZUN VADEDE GÖZLERİNİZE CİDDİ ZARARLAR VERİYOR”
Çok daha uygun fiyatlarla satışa sunulan güneş gözlükleri ile ilgili de uyarılarda bulunan Fazlı şunları söyledi: “ 15-20 TL’lik gözlükler daha çok kozmetik amaçlı satış yapan mağazalarda bulunmaktadır. Bunlar hiçbir şekilde sağlık anlamında takabileceğiniz gözlükler değildir. Ultraviyole korumalı ya da polarize gibi yalancı söylem olarak onlarda var. Bunlar sahte gözlüklerdir. Görüntü olarak takmak için alınıyor. Sağlık açısından uzun vadede gözlerinize ciddi zararlar veriyor. Güneş ışınlarından gözlerinizi koruyan aynı zamanda da hoş görünmenizi sağlayan gözlükleri bu tür fiyatlara bulmanız mümkün değil.”

YÜZ ŞEKLİNİZE GÖRE GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ ÖNERİLERİ
Peki, yüz şeklinize göre hangi modelleri tercih etmelisiniz? Bu soruyu yanıtlayan Fazlı; “Kare, köşeli ve sert hatlı bir yüze ekstradan köşeli ve sert bir gözlük taktığınızda ifade çok kötü oluyor. Kare bir yüze daha oval, yuvarlak tarzda gözlükler tercih edilmeli. Yuvarlak ve oval yüz hatlarına sahipseniz daha köşeli modelleri tercih edebilirsiniz. Kalp suratlarda ise açık renkli ve ince çerçeveli gözlükler daha uygun olacaktır. İfadeyi olabildiğince doğal ve hoş hale getirecek gözlükleri tercih etmelisiniz” ifadelerini kullandı.

PINAR ÇANKAYA- DOĞAN AKŞİT   

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193