2018'İN İLK GÜN DOĞUMUNDA PAMUKKALE VE DAĞ MANZARALI BALON KEYFİ

2018'İN İLK GÜN DOĞUMUNDA PAMUKKALE VE DAĞ MANZARALI BALON KEYFİ

Denizli'de yeni yıla giren turistler sabah saatlerinde gün doğumunu izlemek için Pamukkale semalarında balon turu yaptı. Yabancı turistler, 2018 yılının ilk gün doğumunu bin 200 metre yüksekten izlemenin keyfini yaşadı.

Denizli'de yeni yılın ilk gün doğumunu izlemek isteyen turistler sabahın erken saatlerinde Pamukkale semalarında düzenlenen balon turuna katıldılar. Sabah erken saatlerinde başlayan ilk balon turuna katılan onlarca turist, bin 200 metre yükseklikte gün doğumu izleme keyfini yaşadı. Denizli'de havanın güzel olması ile gün boyu balon turları da devam etti. Balon pilotu Yalın Can Adıgüzel, bin 200 metre yükseklikte İHA mikrofonuna yaptığı açıklamada, yılın ilk uçuşlarına ilginin yoğun olduğunu belirterek; "Yılın ilk uçuşları havanın güzel olması ile büyük ilgi görüyor. Yabancı turistlerden büyük ilgi görüyoruz" dedi.

“PAMUKKALE'DE BALON TURİZMİ ARTARAK DEVAM EDİYOR”
Türk Hava Kurumu (THK) Gökçen Havacılık Pamukkale Balon İşletme Müdürü Nevzat Köse "Pamukkale'de balon turizmi artarak devam ediyor. Yeni yılın ilk günü olmasına rağmen 300 yabancı turist gündoğumu gezisi yaptı. Pamukkale'de balon turizm her geçen gün artıyor. Balonu daha çok Çinliler, Koreliler ve Japonlar daha çok tercih ediyor" dedi.

TURİSTLER O ANI ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİ
Bin 200 metre yüksekliğe çıkan balonda o anları cep telefonlarına çeken turistler bol bol video aldı. Balon turunda Pamukkale seyrinin yanı sıra Honaz Dağı başta olmak üzere Denizli'ye çevreleyen dağların bulut ve sis görüntüleri de turistler tarafından büyük beğeni alıyor. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211