'2019 İÇİN SÖZ VERDİĞİMİZ HER ŞEY, 2018 YILINDA HAYATA GEÇMİŞ OLACAK'

'2019 İÇİN SÖZ VERDİĞİMİZ HER ŞEY, 2018 YILINDA HAYATA GEÇMİŞ OLACAK'

DRT Denizli’de İrfan Atasoy’un hazırlayıp sunduğu Güne Bakış Programı’na konuk olan Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, 2014 yerel seçimleri öncesinde verdiği sözleri bir bir yerine getirdiğini söyledi.  Başkan Öztürk, ““2019 yılına kadar  halka söz verdiğimiz herşeyi, 2018’de hayata geçirmiş olacağız” dedi. 

DRT Denizli’de İrfan Atasoy’un hazırlayıp sunduğu Güne Bakış Programı’na konuk olan Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, 2014 yerel seçimleri öncesinde verdiği sözleri bir bir yerine getirdiğini söyledi.  Başkan Öztürk, ““2019 yılına kadar  halka söz verdiğimiz herşeyi, 2018’de hayata geçirmiş olacağız” dedi.

Yerel seçimler öncesinde verdiği sözleri bir bir yerine getirdiğini dile getiren Başkan Öztürk; “Herkes kendi işini yapacağından dolayı birçoğu yerine gelir. Göz Mevkii’nde yapılacak göletle ilgili çalışmaları tamamladık. Yüklenici firma bunun ihalesini almış ve işini tamamlayacak. Herkesin yapmak istedikleriyle hiçbir engel yok. Çünkü bütün altlıkları oluşturuldu. Birçok imkanı biz elimizdeki imkanlarla yerel belediye olarak vatandaşımızla buluşturduk. Örneğin yüzme havuzunda yıllarca yapılamayan bir şeyi yaptık. 3 yılda 500 çocuğa yüzme öğrettik. Şuanda belediyemize ait spor salonumuz var. Sadece vatandaşın yararına kullanıyoruz. Güreş, judo, boks, bilek güreşi ve vücut geliştirme anlamında aynı zamanda kilolarından kurtulmak isteyen bay ve bayanların sürekli ziyaret ettikleri, çok güzel bir spor salonumuz var. Birinci hedefimiz; vatandaşlarımızın sağlıklı olmalarını sağlamak ve gençlerimizi kötü alışkanlıklarından korumak amacıyla ücretsiz kursları sürdürmek. Son derece deneyimli profesyonel eğitimcimiz var. Herkesi bekliyoruz. Ayrıca aynı binada Çardak Belediyesi olarak otel oluşturduk. Vatandaşlarımızın misafirlerini ağırlayabilmeleri için çok fazla maliyetleri olmayan düzgün bir yapıyla insanlarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz” diye konuştu. 17:58

“ÇARDAKLI ÇİFTÇİYİ SULU TARIMLA BULUŞTURACAĞIZ”
İlçedeki tarımın gelişmesiyle ilgili çalışmalarını dile getiren Başkan Öztürk; “şuanda Çardak Merkez’e bağlı arazilerde yüzde 90-95‘in üzerinde kuru tarım yapılıyor. Bunun yapılmasının sebebi de zamanında Çardak’ı suyla buluşturmamaktır. Çevremizdeki mahallelerde suyla ilgili çalışma yapılmış. ‘Sevgi eylem gerektirir’ diye bir söz var. Seviyorsan hareket etmelisin. O yöne doğru hareket etmelisin. Onlar yeterince çalışmışlar ve bunu gerçekleştirmişler. Dolayısıyla Çardak’taki çiftçi yapısı bununla buluşturulmamış ya da siyasetçiler bunun üzerinde çok fazla durmamış. Ben bizim çalışmalarımızla sulama zamanına sulama sistemini yetiştireceğimize inanıyorum. Ondan sonra çiftçilikle, tarımla ilgili ürün deseni oluşabilir. Çünkü sulu tarım olmadan ekilebilecek ürünler bir elin parmağını geçmez. Ama sulu tarım olursa her isteyen her istediğini ekebilir. Aslında Çardak çok verimli bir memleket. Çok güzel meyve, sebze, bağcılık olabilir. Artık onu deneyerek insanlar sulu tarımla da buluşacak” dedi.

ALTYAPI VE ÜSTYAPI BAŞTAN SONA YENİLENDİ
“Çardakta yaklaşık yüzde 60 oranında kanalizasyon anlamında altyapı vardı” diyen başkan Öztürk; şunları söyledi: “ Ama su şebekesi yaklaşık 40-45 yıllık bir yapı var. Yenilemeye belli yerlerden başladık. Su da yenileniyor. Kanalizasyon eksikleri de tamamlandı. Cumhuriyet Mahallemiz’de bir kısım kalmıştı. O da şuanda tamamlanmak üzere Adnan Menderes Bulvarı’ndan bin 200’lük bir hatla yağmur suyu hattı döşeniyor. O da son aşamaya geldi. Daha sonra kanalizasyon ve içme suyu da yenilenmiş olacak. Zira, ilçe merkezi eğimli araziye sahip olduğu sürece gelen suların kontrol altına alınması lazım ve insanları sıkıntıya sokmaması lazım. En kısa zamanda bitip Adnan Menderes Bulvarı sıcak asfaltla buluşturulacak. Diğer mahallelerimizin tamamında altyapı bitirildi. Örneğin Beylerli Mahallesi’nde 500 tonluk su deposuyla içe suyu yenilendi. Arıtma suyla ilgili çalışma yapıldı, kanalizasyonun tamamen bitirildi. Şuanda da üstyapısı yüzde 70 – 80 seviyesinde. Üst yapısı kilit taş ile kavuşturuluyor. İçinden geçen yollar da 1-2 hafta içerisinde sıcak asfaltla buluşturulacak. Taahhüt ettiklerimiz yerine getirilecek. Büyükşehir Belediyesi’yle entegre şekilde çalışılıyor.”

“BEYLERLİ MAHALLESİ’NE SÜREKLİ GİDİYORUM”
İlçede yapılan çalışmalar hakkında mahallelerde ki vatandaşlara bilgiler verdiğini söyleyen Başkan Öztürk; “Şöyle bir durum var. Genel olarak bu tür yerlerde o bölgenin dışında yaşayanlar değişiklikleri görmedikleri için ya da onlara doğru aktarılmadığı için o beldeden ayrıldıkları haliyle hatırlıyorlar. Halbuki yakınlarına sorsalar böyle olmadığını görecekler. Ben sürekli gidip çalışmaları yerinde takip ediyorum. Hiçbir aksaklığa meydan verilmeden yürütülüyor. Su şebekeleri şube bazından bağlandı. Kanalizasyonları bağlandı. Kilit taşıyla her taraf buluşturuluyor. En ücra noktadan en merkezi noktaya kadar tamamlanıyor” dedi.

YARIN; YENİDEN ADAY OLACAĞINI AÇIKLAYAN İLK BAŞKAN ÇARDAK BELEDİYE BAŞKANI MAHMUT ÖZTÜRK OLDU

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER