2019 kurbanlık fiyatları ne kadar? Kurbanlık kesim bedeli belli oldu mu? Kurban Bayramı ne zaman? İşte diyanet açıklaması..

2019 kurbanlık fiyatları merak edilmeye başlandı. Kurban ibadetini yerine getirmek isteyen ve alım-satım yapmadan önce ön fikir sahibi olmak isteyen vatandaşlar 2019 kurbanlık fiyatları ne kadar? sorusuyla Google arama motorunda yoğun olarak araştırma yapmayı sürdürüyor. Peki 2019 kurbanlık fiyatları ne kadar? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan o açıklama...

2019 kurbanlık fiyatları ne kadar? Kurbanlık kesim bedeli belli oldu mu? Kurban Bayramı ne zaman? İşte diyanet açıklaması..

Kurban Bayramı'na yaklaştığımız şu günlerde ibadet etmek isteyen vatandaşlar 2019 Kurbanlık fiyatları ne kadar? diye merak ediyor.

Güncel kurbanlık fiyatlarını öğrenmek ve alım satım yaparken göz önünde bulundurmak isteyenler Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan kurbanlık fiyatlarını yoğun olarak araştırıyor.

Peki 2019 küçükbaş, büyükbaş kurbalık fiyatları ne kadar? İşte tüm detaylar...

2019 KURBANLIK FİYATLARI NE KADAR?

2019 Kurbanlık fiyatlarına ilişkin tüm detaylı bilgileri haberimizde bulabilirsiniz...

İşte detaylar...

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş 2019 Kurbanlık fiyatlarına ilişkin açıklamasında, vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 890, yurt dışında 725 lira olarak belirlendiğini ifade etti.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Kurban Bayramı Başlangıç Tarihi: 11 Ağustos Pazar

Kurban Bayramı Bitiş Tarihi: 14 Ağustos Çarşamba

Kurban Bayramı tatilinin hafta sonuna denk gelmesiyle birlikte hafta sonu çalışmayan vatandaşlar içinse tatil süresi daha da uzun olacak.

KİMLER KURBAN KESMEKLE YÜKÜMLÜDÜR?

Kurban kesmek, akıl sağlığı yerinde, büluğa ermiş (ergen olmuş),dinen zengin sayılacak kadar mal varlığına sahip ve mukim olan her müslümanın yerine getireceği malî bir ibadettir (Merğînânî, el-Hidâye, VII, 148). Temel ihtiyaçlarından ve borcundan başka 80.18 gr altın veya değerinde para ya da eşyaya sahip olan kimselerin kurban kesmesi gerekir (Mevsılî, el-İhtiyâr, IV, 252-256; İbn Âbidîn, Reddü'l-muhtâr, IX, 452-453). Ayrıca kurban mükellefiyeti için aranan nisabın üzerinden, zekâtın aksine bir yıl geçmesi şart değildir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER