2019 Ramazan Bayramı tatili 9 gün oldu!

Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olduğu açıklandı. Bu yıl 4-6 Haziran tarihleri arasına denk gelen 3 günlük bayram tatilinin uzayıp uzamayacağı uzun süredir tartışma konusu olan olaylar arasında yer alıyordu. Konuyla ilgili beklenen açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayı alındıktan sonra Bayram tatilinin uzatılması kararlaştırıldı.

2019 Ramazan Bayramı tatili 9 gün oldu!

Ramazan Bayramı tatili ile ilgili son dakika açıklaması çok sayıda vatandaş tarafından merakla bekleniyordu. Özellikle turizmciler için önemli zamanlardan biri olması nedeniyle Ramazan bayramı tatili kaç gün olacak? Sorusu en çok aratılan konular arasında yer alıyor. Bugün bu konuyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayı alındıktan sonra bayram tatilinin uzatılması kararlaştırıldı. Peki, Ramazan Bayramı tatili kaç gün oldu? İşte yanıtı…

Kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanlar, Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılacak.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların, Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmalarının uygun görüldüğü belirtildi.

Açıklamada yer alan, Cumhurbaşkanlığı tarafından tüm kamu kurum ve kuruluşlarına Ramazan Bayramı tatiline ilişkin gönderilen idari izin yazısında şu ifadelere yer verildi:

"Ramazan Bayramı tatili 3 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 13.00'te başlayıp 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona erecektir. Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür. İdari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacak ancak kullanmadıkları idari izinleri, idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabilecektir."

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER