“2019 YILI, TÜRK MİLLETİNİN SİLKİNİP AYAĞA KALKMA YILI OLSUN”

Yeni yıl dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan; “2019 yılı Türk milletinin silkinip ayağa kalkma yılı olsun. Yeni yıl, ülkemiz ve İslam dünyası için sağduyu, akıl, uzlaşı ve toplumsal dayanışma yılı olsun” diye konuştu.

“2019 YILI, TÜRK MİLLETİNİN SİLKİNİP AYAĞA KALKMA YILI OLSUN”

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan yeni yıl dolayısıyla mesaj yayımladı. Ülkedeki ekonomik yıkım ve terörün son bulmasını, toplumdaki güvenin tesis edilmesini temenni ettiğini söyleyen Başkan Akcan, 2019 yılının Türkiye’ye, Denizli’ye, Çal’a ve tüm insanlığa esenlik, denge ve düzen getirmesini diledi. Başkan Akcan; “2019 yılı Türk milletinin silkinip ayağa kalkma yılı olsun. Yeni yıl, ülkemiz ve İslam dünyası için sağduyu, akıl, uzlaşı ve toplumsal dayanışma yılı olsun” dedi. Türk Milletinin mutlak ve meşru duruşunu çekemeyenlerin kahredici tezgahları ve kanlı tuzaklarının devam ettiğini vurgulayan Akcan, “Milli bekayı yıkmak, milli birliği yok etmek maksadıyla devreye alınan dış kaynaklı tahrik kampanyası ve sistematik saldırı kumpanyası ısrarla körüklenmeye devam ediyor. Türk milleti, 15 Temmuz hain darbe girişiminde kutlu varlığını nasıl savundu ise, savunmaya devam edecektir. 2018 yılı ve öncesi yıllarda kardeşliğimize kara çalmak isteyenlerin, 2019 yılında bir kez daha ezilip geçilmesi en büyük temennimizdir” diye konuştu.

“YENİ YIL BİZLERE BİRLİK VE BERABERLİK GETİRSİN”

2018 yılında yaşanan acı ve felaketlerin yeni yılda tekerrür etmemesini arzuladıklarını ve bu konuda da ümitli olduklarını söyleyen Başkan Akcan, şöyle devam etti: “Toplumumuzun ekonomik refahıyla birlikte huzuru da artmalı. Siyasal istikrar ve Türk milletinin birliği, dirliği, Türkiye’yi emniyete alacaktır. Bundan kuşkumuz yok. İstiklal ve istikbalimiz güvence altındadır. Yeni yılın haksızlıkların duracağı, adaletsizliklerin son bulacağı, engellerin birer birer aşılacağı yıl olmasını diliyorum. Ülkemizin her köşesinde, Denizli’de, Çal’da ikamet eden vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyorum. İnsanlarımızın inanışı, kökeni, mezhebi ne olursa olsun yeni yıl bizlere birlik ve beraberlik getirsin. 2019 yılında barış, birlik ve beraberliğimiz, dostluğumuz daha da kaynaşsın. Türk milleti tarih boyunca silkinip ayağa kalkmayı başarmıştır. Yine başaracağız.”

UMUT AYANA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER