2019’da 471 kursta 1942 kursiyer okuma yazma öğrendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan ‘Okuma Yazma Seferberliği’ kapsamında sertifika töreni yapıldı. Törende konuşan Denizli Valisi Hasan Karahan; “Başlatılan seferberlik kapsamında Denizli genelinde 2019 yılında 471 kurs açılarak, 1942 kursiyer bu kurslardan faydalandırılmıştır” dedi.

2019’da 471 kursta 1942 kursiyer okuma yazma öğrendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan ‘Okuma Yazma Seferberliği’ Denizli’de de tüm hızıyla sürüyor. Başlatılan Okuma Yazma Seferberliği projesi kapsamında Denizli’de okuma yazma eğitimleri sertifika töreni yapıldı. Pamukkale Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen belge törenine; Vali Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Fikret Sarısoy, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Zekeriya Arif Tokmak, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abidin Mutlubaş, kursiyerler ve davetliler katıldı. 

“KURSİYERLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM”

Törende konuşan Vali Hasan Karahan; “İlimizde herhangi bir nedenle eğitim öğretim hakkından yararlanamayan vatandaşlarımızın okuryazar hale gelebilmeleri için okuma yazma kurslarımız Halk Eğitim Merkezlerimiz aracılığı ile kesintisiz devam ediyor. ‘Ülkemizde okuma yazma bilmeyen kimse kalmayacak’ sloganıyla başlatılan seferberlik kapsamında Denizli ilimiz genelinde 2019 yılında 471 kurs açılarak, 1942 kursiyer bu kurslardan faydalandırılmıştır. Bugün sertifika töreni gerçekleştirdiğimiz Pamukkale Halk Eğitimi Merkezi'nde ise bu sayı 2019 yılında 65 kurs, 624 kursiyer olup, 2020 yılında ise şu ana kadar 10 kurs açılarak 330 kursiyere okuma yazma yolunda ilk adımlar attırılmıştır. 2020 yılında açılan kurslarda okuma-yazma öğrenerek okur-yazarlık belgesi almaya hak kazanan 21 kursiyerimiz var ve onlara belgelerini verdik. Okuma-yazma seferberliğinde emeği geçen tüm eğitimcilerimize teşekkür ediyorum. Kurslara katılarak okuma-yazma belgesi alan kursiyerlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER